ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE, Energa, Enea, PGNiG, Węglokoks i TF Silesia mają umowę inwestycyjną z PGG
31.03.2017r. 13:53

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, Enea, PGNiG Termika, Węglokoks, TF Silesia i Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN podpisały umowę inwestycyjną określającą warunki inwestycji finansowej w Polską Grupę Górniczą - podały spółki w komunikatach.
Umowa inwestycyjna przewiduje, że PGG nabędzie wybrane aktywa górnicze od Katowickiego Holdingu Węglowego na podstawie umowy przyrzeczonej, której podpisanie planowane jest na 1 kwietnia 2017 r.

Umowa inwestycyjna reguluje sposób przeprowadzenia inwestycji, zasady funkcjonowania PGG oraz jej organów, a także zasady wyjścia inwestorów z inwestycji.

Umowa inwestycyjna zakłada dokapitalizowanie PGG w trzech etapach przez PGE GiEK, Enea, Energa Kogeneracja, PGNiG Termika i Towarzystwo Finansowe Silesia na łączną kwotę 1 mld zł.

W ramach pierwszej transzy w kwietniu 2017 r. Energa Kogeneracja obejmie udziały PGG w zamian za wkład pieniężny w kwocie 50 mln zł, Enea za 150 mln zł, PGE GiEK za 50 mln zł, a PGNiG Termika za 150 mln zł.
W ramach drugiej transzy w czerwcu 2017 r. Energa Kogeneracja obejmie udziały PGG w zamian za wkład pieniężny w kwocie 20 mln zł, Enea za 60 mln z, PGE GiEK za 20 mln zł, a PGNiK za 60 mln zł.

W ramach trzeciej transzy w I kw. 2018 r. Energa Kogeneracja obejmie udziały PGG w zamian za wkład pieniężny w kwocie 30 mln zł, Enea za 90 mln zł, PGE GiEK za 30 mln zł, a PGNiK Termika za 90 mln zł.

Po ostatnim dokapitalizowaniu Energa Kogeneracja będzie dysponowała 15,32 proc. udziałem w kapitale zakładowym PGG, Enea będzie miała 7,66 proc., PGE GiEK 15,32 proc., a PGNiG Termika 20,43 proc.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Steve 02.04.2017r. 13:20
Towarzysze pomożecie...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: michał 04.04.2017r. 12:15
teraz przynajmniej odetną związkowców od koryta
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: lukasz 04.04.2017r. 13:25
w obecnej sytuacji to jedno z najlepszych rozwiazań zwlaszcza ze da to kolejna mozliwosc restrukturyzacji wewnetrznej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE