ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea wybrała ubezpieczyciela Elektrowni Połaniec
10.04.2017r. 13:17

Enea jeszcze w trakcie trwania procesu zakupu spółki Engie Energia Polska przeprowadziła procedurę wybory ubezpieczyciela Elektrowni Połaniec. Enea za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez PZU.
Proces wyboru ubezpieczyciela rozpoczął się zaraz po podpisaniu w grudniu ubiegłego roku z ENGIE International Holdings B.V. umowy warunkowej zakupu 100 proc. akcji spółki ENGIE Energia Polska. Uczestniczyli w nim zarówno przedstawiciele Enei, jak i Elektrowni Połaniec. Ofertę złożyło kilku ubezpieczycieli. Dotyczyła ona zarówno ubezpieczenia majątkowego, jak i od odpowiedzialności cywilnej. W toku negocjacji najkorzystniejszą ofertę na ubezpieczenie mienia i utraty zysku, odpowiedzialności cywilnej oraz ryzyk terrorystycznych przedstawiło PZU.

- PZU przedstawiło ofertę na pełen zakres ubezpieczenia. To pokazuje, że mamy do czynienia z rzetelnym, sprawdzonym i doświadczonym partnerem biznesowym. Umowa z PZU zapewnia uzyskanie konkretnych korzyści, dzięki dopasowanemu do potrzeb Enei Połaniec kompleksowemu programowi ubezpieczeniowemu - powiedział Mikołaj Franzkowiak, wiceprezes Enei ds. finansowych.
- PZU jest od wielu lat bardzo bliskim partnerem ubezpieczeniowym polskich firm, zarówno mniejszych podmiotów, jak i gigantów polskiej gospodarki. Obsługujemy największe polskie firmy z branż energetycznej, paliwowej, górniczej, chemicznej, morskiej i innych gałęzi polskiego przemysłu. Jesteśmy liderem tego rynku z rocznymi obrotami w wysokości 2,2 mld zł, co oznacza, że sama skala współpracy z rodzimymi firmami zapewniłaby pionowi klienta korporacyjnego PZU pozycję czwartej największej firmy ubezpieczeniowej w Polsce. Najważniejszą filozofią naszego działania nie jest jednak kwestia skali prowadzonego biznesu, ale partnerstwo i doradztwo w zakresie ryzyk prowadzonej działalności na wszystkich etapach współpracy z firmami. Pozwala to nam zapewnić pozycję gwaranta bezpieczeństwa i kontynuacji prowadzenia biznesu firm, nie tylko w czasach prosperity, ale także w chwilach nieoczekiwanych i niepożądanych zdarzeń. To od ich skutków jako ubezpieczyciel i doradca chronimy - powiedziała Katarzyna Grysińska, dyrektor ds. klientów strategicznych w PZU.

Umowy obowiązują od dnia zakupu akcji, tj. 14 marca 2017 r. i są ważne do połowy 2018 roku.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE