ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dlaczego Enea i Energa zrezygnowały z aktywów EDF?
12.05.2017r. 06:21

PGE zobowiązała się w czwartek do samodzielnego nabycia aktywów EDF w Polsce. O przyczynach rezygnacji z udziału w tej transakcji przez Eneę oraz Energę pisze "Rzeczpospolita".
Według informacji gazety, przyczyną rezygnacji Enei były duże wydatki jakie spółka musiała ponieść w ostatnim czasie związane z przejęciem Elektrowni Połaniec i dokapitalizowaniem KHW.
W przypadku Energi powodem był problem z zagranicznymi inwestorami, którzy uczestniczyli we wcześniejszej emisji zielonych obligacji przeznaczonych na finansowanie celów proekologicznych, i którzy nie wyrazili zgody na udział spółki w nabyciu aktywów EDF - podał dziennik.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ciekawy 12.05.2017r. 10:23
mnie natomiast ciekawi jeszcze inna rzecz. Mianowicie, czemu PGNiG Termika przestała w pewnym momencie wykazywać... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE