ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Resort energii chce, by Enea była liderem nowoczesnej energetyki węglowej
01.06.2017r. 12:01

Resort energii chce, by Enea była liderem nowoczesnej energetyki węglowej. Przy ewentualnej decyzji o inwestycji grupy w zgazowanie węgla może być potrzeba wykorzystania zapisów statutowych o bezpieczeństwie energetycznym - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.
"Chcemy, by Enea była liderem energetyki węglowej, ale nowoczesnej" - powiedział minister podczas Okrągłego Stołu Energetycznego.

Poinformował, że nie ma jeszcze decyzji w sprawie inwestycji Enei w zgazowanie węgla.
"Może się okazać, że inwestycja w zgazowanie się nie spina" - powiedział, dodając, że wtedy trzeba będzie się podpierać zapisami w statucie spółki o bezpieczeństwie energetycznym.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: hakon 01.06.2017r. 12:08
Zakłady Energetyczne ENEA im. Donalda Trumpa?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zygmunt Parczewski 01.06.2017r. 14:19
Pan minister jest uczciwy gdy przedstawi prymat polityki nad elementarną ekonomią. Powstaje pytanie czy kiedykolwiek... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE