ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spółki energetyczne na GPW odzyskują blask
28.06.2017r. 05:42

Jak zwraca uwagę "Puls Biznesu", w ciągu miesiąca indeks WIG-Energia wzrósł o 7,4 proc., do poziomu najwyższego od ponad roku.
Gazeta podkreśla, że w tym okresie indeks WIG-Energia był również znacząco lepszy od indeksu WIG, co w ostatnich latach zdarzało się niezwykle rzadko. Według Kamila Kliszcza, analityka mBanku, uwzględniając pozytywne perspektywy dla rynku krajowego, po znacznej przecenie w latach 2015-16 są wreszcie powody do przeważania polskich spółek energetycznych w średnim terminie.

"Dzięki udanym transakcjom przejęć w ramach rządowego programu repolonizacji i biorąc pod uwagę rosnące oczekiwania zysków, uważamy, że krajowa energetyka może zmniejszyć duże dyskonto, przy jakim jest handlowana względem europejskich spółek energetycznych na wskaźnikach EV/EBITDA" - napisał cytowany przez "Puls Biznesu" Kamil Kliszcz w raporcie na temat branży.
Przypominamy, że Analitycy DM mBanku, w raporcie z 27 czerwca, podnieśli rekomendację dla PGE do "kupuj" z "trzymaj", a dla Enei do "trzymaj" ze "sprzedaj". Cena docelowa dla akcji PGE została podniesiona do 14,46 zł z 10,63 zł, a wycena akcji Enei została podwyższona do 12,6 zł z 8,81 zł.

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że rekomendacje Kamila Kliszcza są zgodne z wydawanymi w ostatnich tygodniach przez innych analityków, a od początku maja pojawiło się 19 rekomendacji dla czterech państwowych spółek energetycznych.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Akcjonariusz 28.06.2017r. 12:11
Dzisiaj na czerwono.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE