ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zamiany w zarządzie Enei Elektrowni Połaniec
03.07.2017r. 14:01

Walne Zgromadzenie spółki Enea Elektrownia Połaniec podjęło 30 czerwca 2017 roku decyzję o zmianach w składzie zarządu tej spółki.
Od 1 lipca zarząd Enei Połaniec będzie pracował w składzie: prezes zarządu - Lech Żak, wiceprezes zarządu ds. technicznych - Marek Ryński oraz wiceprezes zarządu ds. finansowych - Jacek Kutz.

Lech Żak, prezes Enei Połaniec, jest absolwentem kierunku Elektroenergetyka na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej. Ukończył również m.in. kierunkowe studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Wielkopolskiej Szkole Biznesu. Związany z branżą energetyczną od ponad 40 lat, przeszedł wszystkie szczeble doświadczenia zawodowego, od zadań inżynierskich po menedżerskie.

Był m.in. pierwszym prezesem Enei Operator. Posiada wszelkie uprawnienia zawodowe niezbędne w elektroenergetyce, jest autorem innowacyjnych rozwiązań z zakresu organizacji i finansowania projektów typu ESCO oraz wzorów użytkowych z dziedziny energetyki. Umiejętności zawodowe przekłada także na społeczną pracę w stowarzyszeniach branżowych, m.in. jako Prezes Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Od marca tego roku pełnił funkcję wiceprezesa ds. technicznych Enei Połaniec.
Marek Ryński, wiceprezes ds. technicznych Enei Połaniec, jest absolwentem Politechniki Śląskiej i Politechniki Warszawskiej. Karierę zawodową związał z Elektrownią Połaniec, w której rozpoczynał pracę przed 21 laty jako operator turbozespołu i w kolejnych latach systematycznie awansował na wyższe stanowiska menadżerskie. Marek Ryński dotychczas pełnił funkcję dyrektora produkcji w Enei Połaniec.

Jacek Kutz, wiceprezes ds. finansowych Enei Połaniec, jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Od 15 lat pracuje w Elektrowni Połaniec na stanowiskach kierowniczych w obszarze finansów. Wcześniej związany m.in. z Hutą Szkła Ujście oraz Zakładem Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Jacek Kutz dotychczas pełnił funkcję dyrektora finansowego w Enei Połaniec.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: kolezanka 03.07.2017r. 22:46
Marek Rynski bardzo merytoryczny i bardzo ok czlowiek to jest wlasciwy wybor
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jeden 04.07.2017r. 09:59
Jacek Kutz też
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Jack 04.07.2017r. 14:32
Bardzo merytoryczny Zarząd! Życzę powodzenia! Krytykanci niech nie mówią, że PiS obsadza stanowiska z klucza... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 05-07-2017r. 13:10 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE