ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Wytwarzanie podpisała umowę na modernizację mazutowni w Elektrowni Kozienice
12.07.2017r. 09:22

Enea Wytwarzanie rozstrzygnęła przetarg na modernizację mazutowni. Prace będą wykonywane na czynnym ruchowo obiekcie i mają potrwać do końca 2018 roku.
Mazut w Elektrowni Kozienice służy jako paliwo rozpałkowe oraz podtrzymujące pracę spalania w kotłach OP-650 i AP-1650. 20.06.2017 Enea Wytwarzanie podpisała umowę z firmą INTEC na modernizację obiektów gospodarki olejem opalowym ciężkim tzw. mazutowni. Umowa opiewa na kwotę 6 750 000,00 zł netto.
Inwestycja obejmuje wykonanie kompleksowej modernizacji w formule "pod klucz" obiektów gospodarki olejem opałowym i ma na celu pełną automatyzację procesów regulacyjnych układu, zwiększenie możliwości operacyjnych i zapewnienie zasilania w sytuacjach awaryjnych.
- Niezmiernie cieszę się z rozpoczęcia realizacji umowy na modernizację mazutowni, gdyż jest to bardzo istotny obiekt pod kątem pracy całej elektrowni, który od wielu lat nie był modernizowany. Projekt ten doskonale wkomponowuje się w politykę naszej firmy mającą na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju. Poprzez modernizację mazutowni zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych awarii, a tym samym zdecydowanie zredukujemy możliwość ich negatywnego wpływu na środowisko - mówił Grzegorz Kotte, Wiceprezes Zarządu Enea Wytwarzanie ds. Technicznych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE