ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wstępne wyniki Enei za II kw. lekko powyżej oczekiwań
02.08.2017r. 08:54

Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że szacunkowa EBITDA grupy Enea wyniosła w II kwartale 2017 roku 675 mln zł i była ok. 4 proc. wyższa od oczekiwań rynkowych, a zysk netto wyniósł 285 mln zł, ponad 13 proc. powyżej konsensusu.
Kamil Kliszcz, analityk mBanku (raport poranny):

"Wstępne wyniki za 2Q 5 proc. powyżej oczekiwań.

Według wstępnych szacunków EBITDA Enei za 2Q wyniosła 675 mln zł i była wyższa od naszych prognoz o 5 proc. (odchylenie od konsensusu +4 proc.). W rozbiciu na segmenty pozytywnie zaskoczyło wytwarzanie (218 mln zł, czyli +9 proc. w stosunku do naszej prognozy) i wydobycie (143 mln zł i +8 proc. od naszych szacunków), natomiast nieco słabiej wypadła dystrybucja (255 mln zł i -2 proc. od prognoz) oraz obrót (51 mln zł i -7 proc. od prognoz).

Lepiej wygląda również saldo w kategorii pozostałe i wyłączenia konsolidacyjne (+5 mln zł vs zakładane -7 mln zł). Zysk EBIT wyniósł 381 mln zł (+10 proc. od naszych prognoz), a zysk netto 285 mln zł (+12 proc. od naszych prognoz).
Wykonanie naszej prognozy po półroczu wynosi 54 proc. i pozytywne odchylenie na 2Q pozwala na nieznaczne podniesienie naszych całorocznych szacunków. Zwracamy jednak uwagę, że drugie półrocze w wytwarzaniu będzie trudniejsze z uwagi na remont bloku 500 MW w Kozienicach".

******************************

Enea szacuje, że miała w I połowie 2017 roku 606 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 1.341 mln zł EBITDA. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,567 mld zł, a EBIT 764 mln zł.

Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że szacunkowy zysk netto Enei w II kwartale wyniósł ok. 285 mln zł i był ponad 13 proc. wyższy od oczekiwań rynkowych. EBITDA wyniosła 675 mln zł i była ok. 4 proc. wyższa od konsensusu. Przychody były zgodne z oczekiwaniami i wyniosły w II kwartale 2,86 mld zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE