ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Stypendia dla uczniów i granty dla szkół od Enei
11.08.2017r. 14:09

Na powracających z wakacji uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych czeka w tym roku niespodzianka - program stypendialny od Enei. Jeszcze nim zabrzmi pierwszy dzwonek, 1 września wystartuje Enea Akademia Talentów, która będzie wspierać finansowo zdolnych młodych ludzi i aktywne szkoły, dbające o rozwój swoich podopiecznych. Program Enei swoim patronatem objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.
Enea Akademia Talentów jest programem dla uczniów oraz szkół publicznych z tych obszarów Polski, na których Grupa jest szczególnie aktywna biznesowo. To przede wszystkim województwa północno-zachodnie, a także okolice Kozienic, Połańca, Białegostoku i Bogdanki.

- Projekt wpisuje się w nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie firmy - podkreśla Mirosław Kowalik, prezes Enei. - Chcemy wspierać najzdolniejsze dzieci w rozwoju ich zainteresowań naukowych, artystycznych i sportowych. Akademia Talentów ma też inspirować szkoły oraz nauczycieli do twórczej pracy w oparciu o innowacyjne, nowoczesne metody i techniki edukacyjne - dodaje Mirosław Kowalik.

Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów, którzy mają udokumentowane osiągnięcia i rozwijają swoje talenty w sporcie, nauce lub sztuce. Do Akademii mogą zgłaszać się również publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne, zlokalizowane na terenie działania spółek z Grupy Enea, które zamierzają realizować projekty wspierające rozwój zainteresowań swoich uczniów.

Zainteresowani uczniowie i szkoły powinny się zgłaszać do 15 października. Można tego dokonać wyłącznie przez internet na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow. Spośród zgłoszeń jury wybierze maksymalnie 36 uczniów i 30 szkół kwalifikujących się do drugiego etapu. W nim uczniowie będą musieli przygotować zadanie, w którym pokażą jak wykorzystają swoje stypendium. Zadanie to powinno inspirować innych do ubiegania się o stypendia. Rolą szkół będzie udowodnienie, że ich projekt będzie rozwijać zdolności uczniów i inspirować inne szkoły do poszukiwania innowacyjnych sposobów na rozwój talentów.
Najlepsi zostaną wybrani przez jury oraz w toku głosowania internautów. Zwycięzców - uczniów i szkoły poznamy 10 stycznia. Utalentowani młodzi ludzie otrzymają stypendia w wysokości 3 000 zł, szkoły - granty o wartości 10 000 zł.

- Zachęcam dzieci i rodziców do udziału w naszej Akademii Talentów. Warto już dziś kompletować zgłoszenia: zbierać zdobyte wyróżnienia, dyplomy, nagrody w turniejach sportowych, olimpiadach przedmiotowych czy konkursach artystycznych. Nauczyciele już mogą planować działania i projekty wspierające rozwój talentów naukowych, sportowych i artystycznych swoich uczniów - zachęca Mirosław Kowalik.

- Przygotowaliśmy nowy projekt na bazie doświadczeń stale rozwijającej się Enei Akademii Sportu, z której korzystają tysiące młodych ludzi - mówi Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea. - Będziemy motywować najbardziej uzdolnionych młodych ludzi do dalszej pracy - dodaje Sławomir Krenczyk.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE