ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator: Orkan Ksawery powoduje awarie masowe
05.10.2017r. 20:56

Nad Polską przechodzi orkan Ksawery. Problem dotyczy między innymi obszaru obsługiwanego przez Eneę Operator. Spółka informuje, że w wyniku szalejącego wiatru, który osiąga prędkość ponad 150 km/h, występują liczne awarie energetyczne.
Na terenie obsługiwanym przez Eneę Operator bez napięcia jest 25 linii 110 kV oraz ponad 400 linii średniego napięcia. Wyłączonych jest ponad 7 200 stacji średniego napięcia na niskie, a awarie występują w ponad 2 100 miejscowościach.

Najtrudniejsza sytuacja jest w województwie lubuskim, w województwie zachodniopomorskim w okolicach Szczecina, Stargardu i Goleniowa. W Wielkopolsce awarie występują głównie na południu regionu, w okolicach Leszna, a także Opalenicy i Wrześni.
Operstor przyznaje, że ze względu na ogromną siłę i skalę żywiołu, nie można obecnie określić zakresu zniszczeń oraz czasu przywrócenia zasilania.

Jednocześnie spółka zapewnia, że wszystkie brygady Enei Operator pracują w terenie nad jak najszybszym przywróceniem dostaw energii elektrycznej.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE