ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie. Bez energii elektrycznej w regionie wciąż ponad 28 tys. odbiorców
07.10.2017r. 09:13

Po nawałnicach, które przeszły nad Wielkopolską w nocy z czwartku na piątek, w regionie bez energii elektrycznej wciąż jest ok 28 tys. odbiorców. Większość awarii powinna zostać usunięta do końca tygodnia.
Mateusz Gościniak z Enei Operator powiedział w sobotę PAP, że obecnie na całym obszarze obsługiwanym przez spółkę bez prądu pozostaje ok. 73 tys. odbiorców, z tego w Wielkopolsce ok. 17 tys.

"Najtrudniej jest w okolicach Leszna, tam są największe zniszczenia w regionie i to usuwanie awarii będzie trwało najdłużej. Mamy ambitny plan, by do końca tygodnia załączyć wszystkie stacje średniego napięcia. Wtedy zostaną jeszcze awarie na niskim napięciu - te lokalne awarie powinny zostać usunięte w przyszłym tygodniu" - powiedział.
Energa Operator, która dostarcza prąd w południowej części regionu podała w sobotę, że na terenie kaliskiego oddziału spółki bez zasilania pozostaje ok. 11,4 tys. odbiorców i ok. 400 stacji transformatorowych. Problemy z dostępem do prądu dotyczą odbiorców m.in. w powiatach: kaliskim, kępińskim i ostrowskim. Większość awarii powinna zostać usunięta w ciągu dnia.

Jak wynika z najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, po wichurach, które przeszły nad Polską, bez energii elektrycznej pozostaje w sumie 142 tys. odbiorców.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE