ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator przywróciła zasilanie u ok. 600 tys. odbiorców
07.10.2017r. 20:57 07.10.2017r. 20:57

Na obszarze Enei Operator bez zasilania pozostaje ok. 34 tys. odbiorców. Kilkaset brygad Enei Operator i firm współpracujących w ciągu blisko 48 godzin przywróciło dostawy energii do ok. 600 tys. gospodarstw domowych i zakładów, czyli u ok. 95 proc. odbiorców.
Obecnie na obszarze Enei Operator bez zasilania pozostaje ok. 34 tys. odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja nadal jest w woj. lubuskim. Na terenie Obszaru Dystrybucji Zielona Góra bez energii jest ok. 16 tys. odbiorców.

Spółka dotychczas przywróciła zasilanie na 42 liniach 110 kV oraz we wszystkich Głównych Punktach Zasilających, dzięki czemu mieszkańcy 3,2 tys. miejscowości mogą znów korzystać z energii elektrycznej.
Jak podkreśla Enea, awarie spowodowane przez orkan Ksawery są usuwane przez ponad 320 brygad Enei Operator, Enei Serwis i współpracujących firm, a energetycy intensywnie pracują nad tym, by wszędzie przywrócić zasilanie.

Pełna mobilizacja trwa. Blisko 900 specjalistów walczy o jak najszybsze przywrócenie dostaw prądu do wszystkich odbiorców. Nieprzerwanie pracują od czwartkowego wieczora, mierząc się z ciężkimi warunkami pogodowymi, które powodują również bardzo trudny dostęp do uszkodzonej infrastruktury - czytamy w komunikacie spółki.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: SAIDI 08.10.2017r. 20:10
Proponuję aby portal CIRE porównał wskaźnik SAIDI, który wygenerowały awarie wynikające z Orkanu Xawery w Polsce i w... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE