ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator przywróciła zasilanie u 99 proc. odbiorców
09.10.2017r. 14:22

Enea Operator przyłączyła niemal wszystkie stacje średniego napięcia oraz ponad 99 proc. odbiorców na całym obsługiwanym przez nią obszarze, przez który przeszedł orkan Ksawery. Wszystkie stacje SN/nn są załączone w Wielkopolsce i na Zachodnim Pomorzu. W woj. lubuskim wszystkie stacje średniego napięcia zostaną załączone do końca dzisiejszego dnia. Energetycy nadal intensywnie pracują na niskim napięciu, naprawiając drobne, lokalne awarie na pojedynczych liniach energetycznych.
- Załączyliśmy już wszystkie stacje średniego napięcia na niskie w Wielkopolsce i na Zachodnim Pomorzu. To kluczowe dla kontynuowania kolejnego etapu, którym są naprawy na niskim napięciu. Bez przerwy pracuje kilkaset brygad Enei Operator, Enei Serwis i współpracujących firm - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator. - Sprawnie i szybko przywróciliśmy zasilanie u 99 proc. Odbiorców. To dzięki tytanicznej, ciężkiej pracy energetyków w trudnych warunkach. W imieniu swoim i wszystkich Odbiorców Enei Operator dziękuję im za ogromne poświęcenie - zaznaczył prezes Kojro.

Spółka od czwartku nieprzerwanie współpracuje z wojewódzkimi sztabami kryzysowymi. - Dziękuję wszystkim służbom w Wielkopolsce, które musiały włożyć olbrzymi wysiłek w przywrócenie sytuacji do stanu sprzed 5 października - powiedział Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski. - To także wielka rola pracowników energetyki, którzy w wielu regionach województwa odbudowywali infrastrukturę. To jest dowód na to, że odpowiednia koordynacja i współpraca miedzy wieloma służbami jest nie tylko możliwa, ale przede wszystkim działa i jest realnym wsparciem dla mieszkańców naszego województwa - dodał Zbigniew Hoffmann.
Enea Operator przypomina, że wskutek czwartkowej wichury na terenie woj. wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego dostaw energii pozbawionych było ponad 600 tys. odbiorców spółki. Bez zasilania pozostawało blisko 15 tys. stacji średniego transformujących średnie napięcie na niskie, czyli dwukrotnie więcej niż po poprzedniej, sierpniowej nawałnicy. Najtrudniejsza sytuacja była w woj. lubuskim. Spółka dotychczas przywróciła dostawy energii elektrycznej w 3 600 miejscowościach na całym obszarze swojego działania.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE