ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ podnosi cenę docelową akcji Bogdanki
23.10.2017r. 09:15

Analitycy DM BOŚ w raporcie z 15 października podwyższyli cenę docelową akcji Bogdanki do 90 zł z 80 zł wcześniej, utrzymując jednocześnie zalecenie "kupuj".
Raport wydano przy kursie 74,37 zł. W poniedziałek o 9.10 kurs wynosi 72,15 zł.

"Dostrzegamy potencjał wzrostu cen kontraktowych węgla energetycznego na polskim rynku nawet o ponad 10 proc. względem średnich cen w 2017, między innymi dzięki sprzyjającym warunkom zewnętrznym (w skali globalnej ceny referencyjne węgla energetycznego znajdują się na stosunkowo wysokim poziomie - znacząco powyżej ubiegłorocznych), ale przede wszystkim za sprawą napiętej sytuacji na polskim rynku węgla energetycznego" - napisano w raporcie.

"Ostatnie dane z krajowego rynku węgla są bardzo korzystne dla Bogdanki" - dodano.
Według autorów raportu, konsolidacja krajowego rynku węgla w połączeniu ze zmianami właścicielskimi wpłynęła na zmniejszenie konkurencji cenowej.

"Po drugie, w wyniku zamknięcia kilku polskich kopalni produkcja węgla, moce produkcyjne, a co za tym idzie - podaż węgla energetycznego - zostały ograniczone do tego stopnia, że pojawiła się konieczność importu. Po trzecie, nastąpił spadek zapasów węgla energetycznego, które zmalały do około 2 mln ton i wydaje się, że na rynku pojawił się niedobór strukturalny (chociaż jeszcze 3 lata temu zapasy sięgały nawet 9 mln ton)" - napisano.

"Po czwarte, indeks PSCMI 1/Q utrzymuje się na poziomie 9,2 zł/GJ (wzrost o 8 proc. rdr). I wreszcie terminowe kontrakty na energię elektryczną na TGE z dostawą w 2018 roku wzrosły do poziomu 172-173 zł/MWh w porównaniu z 167-168 zł/MWh jeszcze miesiąc temu" - dodał.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE