ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator przywróciła dostawy energii do ok. 150 tys. odbiorców
29.10.2017r. 21:35

Nad obszarem obsługiwanym przez Eneę Operator przeszedł orkan Grzegorz. W wyniku szalejącego wiatru w krytycznym momencie bez napięcia było ok. 160 tys. Odbiorców. W ciągu kilkunastu godzin brygady Enei przywróciły prąd do ok. 150 tys. gospodarstw domowych i zakładów. Energetycy nieustannie pracują w ciężkich warunkach, przy niesprzyjającej pogodzie. Nadal trudna sytuacja jest w Lubuskiem - podała spółka w komunikacie.
Brygady Enei Operator, w pełni zmobilizowane już przed uderzeniem kolejnego orkanu, natychmiast przystąpiły do przywracania dostaw energii elektrycznej. Nieustannie, od niedzielnego świtu, pracują w ciężkich warunkach - w deszczu, podmokłym terenie i przy nadal silnym wietrze. - Przywrócenie zasilania do ponad 150 tys. Odbiorców w kilkanaście godzin to bardzo dobry wynik i duży sukces naszych służb technicznych. Każdy z Pracowników wykazał się ponadprzeciętnym wysiłkiem i za to bardzo im dziękuję. Szczególnie, że elektromonterzy pracowali w bardzo trudnych warunkach. W niedzielę pracować będą w terenie jeszcze do późnych godzin wieczornych - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.
Siła wiatru podczas kolejnego orkanu, który przeszedł nad obszarem dystrybucji Enei Operator, była ogromna. Osiągał w porywach prędkość ponad 100 km/h, powodując liczne awarie w infrastrukturze energetycznej. Odnotowano je w ponad 1 300 miejscowości, głównie w woj. lubuskim i wielkopolskim. Pozbawionych napięcia było 12 linii 110 kV, 300 linii średniego napięcia i 3 754 stacji transformujących średnie napięcie na niskie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE