ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analitycy: Wyniki Enei za trzeci kwartał rozczarowujące, Bogdanki neutralne
08.11.2017r. 09:19

Szacunkowe wyniki Enei za trzeci kwartał są rozczarowujące, m.in. w segmencie handlowym oraz za sprawą kosztów remontów w wytwarzaniu - oceniają analitycy. Dodają jednak, że spółka wykonała po wrześniu 74 proc. całorocznego konsensusu na poziomie zysku EBITDA. Wyniki Bogdanki analitycy oceniają jako neutralne.
- Nieco rozczarowująco, naszym zdaniem, wygląda segment handlowy Enei. Segment wytwarzania miał natomiast dodatkowe koszty remontów, które mogły być nie uwzględnione w konsensusie. Może to wywołać lekko negatywną reakcję - ocenił Robert Maj z Ipopema Securities

Jednocześnie według niego należy się spodziewać neutralnej reakcji rynku (na wyniki Bogdanki - PAP), ponieważ zysk EBITDA okazał się zgodny z konsensusem PAP.

- Wyniki okazały się lepsze od naszych oczekiwań - wydaje nam się, że wpłynęły na to niższe koszty - dodaje Maj.

Kamil Kliszcz z DM mBanku również ocenił, że wyniki (Enei - PAP) są rozczarowujące. Jednak zaznaczył, że z oceną przyczyny trzeba poczekać do pełnego raportu.

- Wykonanie naszej rocznej prognozy EBITDA wynosi 72 proc., a konsensusu 74 proc., tak więc negatywne zaskoczenie w trzecim kwartale nie implikuje ryzyka znaczącej korekty prognoz rynkowych - powiedział Kliszcz..
Enea podała, że w okresie I-III kwartału 2017 r. wypracowała EBITDA w segmencie obrotu w wysokości 131 mln zł, w dystrybucji 798 mln zł, w wytwarzaniu 610 mln zł, a w wydobyciu 451 mln zł.

Spółka zaznaczyła, że różnica w sposobie ujęcia EBITDA GK LW Bogdanka i obszaru wydobycia GK Enea wynika ze sposobu ujęcia amortyzacji oraz korekt prezentacyjnych.

Według szacunkowych danych EBITDA Bogdanki w trzecim kwartale wyniosła 133,9 mln zł, co oznacza spadek o 8 proc. rok do roku.

Kurs Enei o godz. 9.11 spada o 0,6 proc., a wycena Bogdanki zniżkuje o 0,3 proc.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE