ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

CERT PSE rozpoczyna współpracę z Eneą
17.11.2017r. 17:18

17 listopada zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołami Reagowania na Incydenty Komputerowe (Zespołami CERT) Polskich Sieci Elektroenergetycznych i Enei.
W ramach umowy CERT PSE i CERT Enea będą wspólnie dążyły do podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa sektora energetycznego, a także dzieliły się wiedzą o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz wspólnie reagowały na cyberzagrożenia - napisało PSE w informacji prasowej.

Enea to kolejna spółka energetyczna, z którą CERT PSE nawiązał współpracę. W marcu br. analogiczne porozumienie zostało zawarte ze spółką ENERGA Informatyka i Technologie.

Dzisiejsze porozumienie jest niezwykle ważne, zwłaszcza w kontekście przygotowywanej przez Radę Ministrów Strategii Cyberbezpieczeństwa RP i planów stworzenia Zespołu E- CERT - podkreśla Dariusz Góralski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa PSE.
W dobie realnych zagrożeń i cyberterroryzmu, właściwy poziom bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej zapewnić może przede wszystkim ścisła współpraca pomiędzy Zespołami Reagowania na Incydenty Komputerowe z możliwie jak największej liczby firm energetycznych - dodaje Jarosław Sordyl, wicedyrektor ds. Cyberbezpieczeńswa w Departamencie Bezpieczeństwa PSE.

W wyniku zawartych porozumień, CERTy PSE, Enea i Energa - oprócz operacyjnej współpracy - będą prowadziły działania organizacyjne i techniczne zmierzające do utworzenia zespołu CERT dla całego sektora energetycznego.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: z PGE 18.11.2017r. 06:43
A gdzie PGE?
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 18-11-2017r. 20:54 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE