ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trwa ruch próbny bloku w Kozienicach
23.11.2017r. 13:33

Od 15 listopada nowy blok energetyczny w Elektrowni Kozienice przechodzi 720 - godzinny ruch próbny, a w listopadzie zaawansowanie budowy osiągnęło poziom 100 proc.
Jak powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes Enei ds. korporacyjnych Zbigniew Piętka, blok nr 11 o mocy 1075 MW w Elektrowni Kozienice jest obecnie w trakcie 720-godzinnego ruchu próbnego. Wcześniej zostały odebrane i uruchomione wszystkie systemy pomocnicze, wśród nich między innymi: młyny węglowe, elektrofiltry, układ odpopielania elektrofiltru oraz IOS.

Została też przeprowadzona pierwsza synchronizacja bloku z siecią elektroenergetyczną i przeszedł on wszystkie próby regulacyjne. Jak zapowiedział wiceprezes Piętka na 19 grudnia planowane jest przekazanie bloku do eksploatacji.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE