ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Będzie zmiana w statucie Enei
04.12.2017r. 06:24

W ubiegły piątek Enea zwoła na 28 grudnia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, w którego porządku obrad przewidziano między innymi głosowanie nad zamianami w statucie spółki.
Grudniowe NWZ Enei ma między innymi podjąć uchwałę wprowadzającą do statutu spółki punkt odnośnie realizacji przez z nią zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Jak czytamy w uzasadnieniu, taka zmiana jest zasadna ze względu na szczególna rolę Enei w obszarze bezpieczeństwa energetycznego państwa, która znajduje potwierdzenie w szeregu aktów prawnych oraz dokumentów programowych. Jednocześnie w uzasadnieniu zwrócono uwagę, że Enea ma status spółki o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2017 r.
Przypominamy, że zapisy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo energetyczne kraju wcześniej zostały wprowadzone do statutów Energi, PGE oraz PGNiG.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE