ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka zatrudni ponad 300 nowych pracowników
04.12.2017r. 15:22

Kopalnia Bogdanka jest w dobrej sytuacji, w przyszłym roku zatrudni ponad 300 nowych pracowników - powiedział jej prezes Krzysztof Szlaga w poniedziałek podczas uroczystości z okazji Barbórki.
Szlaga powiedział, że kopalnia w Bogdance (Lubelskie) jest w dobrej sytuacji, planuje poważne inwestycje. "W przyszłym roku zatrudnimy ponad 300 osób w naszej spółce-matce, czyli w samej kopalni. Zwiększamy zatrudnienie widząc, co się dzieje na rynku, obserwując tę sytuację, ale bez żadnego hurraoptymizmu, spokojnie i tylko pod to, co rzeczywiście w długim terminie jesteśmy w stanie dostarczyć i sprzedać" - powiedział.

Szlaga przypomniał, że niedawno Bogdanka uzyskała koncesję wydobywczą na nowe pole Ostrów, co oznacza, że kopalnia podwoiła swoje zasoby i przy obecnym poziomie wydobycia ma perspektywy pozyskiwania węgla na prawie 50 lat.

"W pierwszej kolejności chcemy wejść w złoże Ostrów wykorzystując infrastrukturę podziemną, bez budowy szybów. Budowa szybów zgodnie z naszą strategią w polu Ostrów jest przewidziana na lata 2025-2030 i po 2030 r. będziemy już korzystać w pełni ze złoża, zarówno poprzez infrastrukturę dołową jak i wykorzystując wybudowany kompleks szybowy" - zaznaczył.

Szlaga podkreślił, że Bogdanka już przystąpiła do inwestycji pod ziemią. "Zwiększyliśmy zakres robót przygotowawczych o 20 proc. Do końca tego roku zrobimy 29-30 km korytarzy, w przyszłym roku na pewno nie będzie to mniejsza liczba" - powiedział.

Mija właśnie 35 lat od uruchomienia wydobycia w Bogdance - przypomniał Szlaga. "Kopalnia jest liderem. Chcemy być liderem kosztowym całej branży, nie tylko w Polsce, ale - nie bójmy się tego powiedzieć - i na świecie" - powiedział.

"Bogdanka działa dzisiaj jako zdrowy organizm. Codziennie są problemy, wyzwania, jakiś kłopot do rozwiązania. To normalne, tak musi być w każdej spółce, która chce się rozwijać. Radzimy sobie z tymi codziennymi problemami, bo nasz system odpornościowy, to w jaki sposób podejmujemy decyzje, kto je podejmuje, jak kompetentni są to ludzie, pomaga nam w rozwoju" - dodał Szlaga.
W uroczystościach Barbórki w Bogdance uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz regionalnych, samorządowcy.

Najlepsze życzenia zarządowi kopalni i górnikom złożył listownie prezydent RP Andrzej Duda. "Górnicy są społecznością wyjątkową, tak, jak wyjątkowy jest ich zawód, jak wyjątkowe znaczenie ma ich praca dla Polski. Świadczy o tym również historia i obecne sukcesy kopalni Bogdanka" - napisał prezydent.

Życzenia górnikom nadesłali też m.in. marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz premier Beata Szydło.

Wyróżniającym się pracownikom kopalni wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, akty mianowania na wyższe stopnie górnicze oraz honorowe kordziki i szpady.

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka wypracowała w III kwartale 2017 r. przychody ze sprzedaży wynoszące 405 mln zł oraz zysk netto w wysokości 31,5 mln zł. Po trzech kwartałach 2017 r. jej udział w rynku sprzedaży węgla energetycznego kształtował się na poziomie 17,7 proc., a w rynku węgla energetycznego do energetyki zawodowej na poziomie 25,5 proc. W całym roku planuje wydobycie około 9 mln ton węgla.

Spółka zatrudnia około 4,5 tys. osób, wraz ze spółkami zależnymi - ponad 5 tys., a oprócz tego współdziała z Bogdanką jeszcze 1,5 tys. pracowników firm zewnętrznych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE