ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea wprowadziła do statutu spółki zapisy dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego
29.12.2017r. 09:00

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Enei zwołanego na 28 grudnia dokonano zmian w statucie spółki. Wprowadzono zapis dotyczący realizowania przez Eneę zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego Rzeczpospolitej Polskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Uzasadniając zmiany na początku grudnia spółka zwracała uwagę na swe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa, które w przekonaniu jej ekspertów znajduje potwierdzenie w szeregu aktów prawnych oraz dokumentów programowych. W uzasadnieniu zwrócono także uwagę, że Enea ma status spółki o istotnym znaczeniu dla gospodarki państwa na podstawie Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 13 stycznia 2017 roku.
Analogiczne zapisy o odpowiedzialności za bezpieczeństwo energetyczne kraju zostały już wprowadzone do statutów Energi, PGE oraz PGNiG - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: liczyk 29.12.2017r. 14:15
a ile będzie dostawać za zapewnianie tego bezpieczeństwa? Ile z tego dostaną akcjonariusze?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE