ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

URE zatwierdził zmiany taryf dla 4 OSD w związku z nową taryfą nocną
04.01.2018r. 13:04

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmiany taryf energii elektrycznej dla czterech największych operatorów systemów dystrybucyjnych: Tauron Dystrybucja, PGE Dystrybucja, Energa-Operator i Enea Operator w związku z nowym rozporządzeniem taryfowym ministra energii - podał URE w komunikacie.
Dodał, że dotychczas ze stosownym wnioskiem do prezesa URE nie wystąpiło innogy Stoen Operator.

Nowe rozporządzenie ministra energii z 29 grudnia 2017 r. dotyczące szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną wprowadza m.in. tzw. nową taryfę nocną, która - według założeń - miałaby być przeznaczona w szczególności dla odbiorców ogrzewających domy energią elektryczną oraz zużywających energię do ładowania samochodów elektrycznych.

"Zmiany taryf polegają na utworzeniu odrębnej dodatkowej grupy taryfowej dla odbiorców zużywających energię elektryczną na potrzeby gospodarstw domowych, w celu stymulowania tych odbiorców do zużywania większej ilości energii elektrycznej w godzinach od 22:00 do 6:00. W porze nocnej będzie miała zastosowanie obniżona stawka opłaty zmiennej, jednakże w odniesieniu do ilości energii elektrycznej przewyższającej ilość energii elektrycznej zużytej w analogicznym okresie rozliczeniowym poprzedzającego roku" - napisano w czwartkowym komunikacie URE.
Urząd wyjaśnił, że zmiany te będą widoczne w "części dystrybucyjnej" rachunków za energię elektryczną.

W połowie grudnia prezes URE zatwierdził taryfy dla energii elektrycznej dla pięciu największych dystrybutorów energii elektrycznej na 2018 r. Średni spadek stawek opłat w dystrybucji dla wszystkich grup taryfowych wyniósł 0,8 proc.

URE zwrócił jednocześnie uwagę w czwartkowym komunikacie, że od 1 stycznia 2019 r., na mocy nowego rozporządzenia, przedsiębiorstwo energetyczne wypłaci odbiorcy bonifikatę (w ciągu 30 dni od dnia, w którym nastąpiło niedotrzymanie standardów jakościowych obsługi odbiorców lub parametrów jakościowych energii elektrycznej), bez konieczności składania wniosku przez klienta.

KOMENTARZE ( 4 )


Autor: OSD Fan 05.01.2018r. 09:39
Jak zwykle wszystko jasne i czytelne ;)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: B 05.01.2018r. 10:19
Zatem jak nawet klient zastosuje ogrzewanie i zwiększy zużycie to ulga będzie obowiązywać tylko rok?!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ogrzewający elektrycznie 05.01.2018r. 16:52
jeżeli dobrze czytam, to Panie Prezesie oznacza, że jeżeli w ub. roku ogrzewałem dom elektrycznie i dalej chcę tak... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 06-01-2018r. 07:39 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE