ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea przygotowuje ofertę wspierającą walkę ze smogiem opartą o nową taryfę nocną
18.01.2018r. 08:58

W styczniu 2018 roku Enea planuje rozszerzyć swoją ofertę o nowy produkt promujący zwiększanie zużycia w godzinach nocnych. Nowa oferta grupy ma, dzięki preferencyjnym cenom, zachęcić klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego oraz samochodów elektrycznych.
Enea informuje, że przygotowuje się do pilotażowego wprowadzenia do sprzedaży nowego produktu z preferencyjnymi cenami za energię elektryczną zużytą w godzinach nocnych. Ideą produktu będzie wspieranie zwiększenia zużycia energii w godzinach od 22.00 do 6.00. Standardowa cena brutto sprzedaży energii w produkcie wyniesie 0,2991 zł/kWh, podczas gdy rozliczenie zwiększonego poboru nocnego kosztować będzie 0,1731 zł/kWh brutto.

Nowy produkt Enei ma być uzupełnieniem rozwiązań jakie znalazły się w taryfie dystrybucyjnej Enei Operator zatwierdzonej i opublikowanej przez Prezesa URE 16 stycznia tego roku. Jak odkreśla spółka w efekcie połączenia preferencyjnych cen energii w produkcie i stawek dystrybucyjnych, objęta nimi dodatkowo zużyta w nocy kilowatogodzina będzie o około 60 proc. tańsza niż w ciągu dnia.

Oferta Enei ma zachęcić klientów do korzystania z ogrzewania elektrycznego, a także pozytywnie wpływać na rozwój elektromobilności dzięki niższym kosztom ładowania samochodów elektrycznych w nocy.
- Wsparcie zużycia energii w godzinach nocnych powinno być impulsem do wykorzystania ekologicznego ogrzewania elektrycznego w domach i mieszkaniach naszych Klientów. Wychodzi także naprzeciw idei rozwoju elektromobilności. Nie bez znaczenia jest dla nas, jako firmy odpowiedzialnej społecznie, korzystny wpływ nowych rozwiązań prawnych na poprawę jakości powietrza w miastach - powiedział Piotr Adamczak, wiceprezes Enei ds. handlowych.

Rozpoczęcie pilotażowej sprzedaży nowego produktu Enei zaplanowane jest jeszcze na styczeń 2018 roku. Oferta ma dać w przyszłości początek nowej linii produktowej Enei związanej z wprowadzeniem do sprzedaży nowoczesnych urządzeń grzewczych połączonych z preferencyjnym pakietem tańszej energii.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: realny 20.01.2018r. 08:32
a co z tymi co już ogrzewają elektrycznie? mają przejść na ogrzewanie petami?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE