ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wielkopolskie. Bez prądu wciąż ponad 20 tys. odbiorców w regionie
18.01.2018r. 22:08

Trwa przywracanie energii elektrycznej w Wielkopolsce; problemem jest jednak ciężki, mokry i zalegający śnieg. Obecnie bez prądu pozostaje ponad 20 tys. odbiorców. Silne podmuchy wiatru, które mają występować przez całą noc, mogą jednak pogarszać sytuację w regionie.
Rzeczniczka prasowa Enei Operator Danuta Tabaka poinformowała PAP, że z powodu wielkich i gwałtownych opadów śniegu w Wielkopolsce bez dostępu do energii elektrycznej pozostaje ok. 20 tys. odbiorców. Najgorzej jest w okolicach Gniezna, Piły, Szamotuł i Wrześni.

Awarie i problemy w dostępie do energii elektrycznej występują także na terenie Wielkopolski obsługiwanym przez Energę Operator.

W związku z gwałtownymi opadami śniegu nad regionem, od godz. 16. w czwartek PSP odebrała ok. 100 wezwań w całym regionie.

"Interwencje związane były z opadami śniegu i śliską nawierzchnią. Ok. 40 zgłoszeń dotyczyło zerwanych linii energetycznych, a 35 powalonych drzew" - powiedział PAP Karol Kędziorski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Staży Pożarnej w Poznaniu.

Jak dodał, obecnie nie ma informacji o żadnych osobach poszkodowanych w związku z konsekwencjami warunków atmosferycznych.

Z powodu silnych opadów śniegu w czwartek po południu w stolicy regionu tworzyły się gigantyczne korki, a miejskie autobusy notowały ponadgodzinne opóźnienia.
Problemy odnotowano także na Porcie Lotniczym Poznań-Ławica; 4 połączenia zostały przekierowane, 3 loty odwołano, a kilkanaście samolotów miało opóźnienia. Rzecznik poznańskiego lotniska Błażej Patryn powiedział PAP, że obecnie sytuacja jest już stabilna i nie występują żadne utrudnienia w ruchu powietrznym.

W godzinach popołudniowych doszło także do dwóch wypadków autobusów: w powiecie grodziskim i powiecie szamotulskim. W tym ostatnim do rowu wpadł autobus przewożący dzieci. W obu zdarzeniach nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia pogodowe dla 12 województw, na terenie 7 z nich przewidywany jest m.in. silny wiatr, który w porywach może osiągnąć od 90 do 110 km/h. Trudne warunki mogą się utrzymać do piątku.

Dla całego obszaru województw - lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Na tym terenie prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach od 90 km/h do 110 km/h. Wiatr wiał będzie z południowego zachodu i zachodu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje także na terenie części województw - śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Wiatr będzie wiał z kierunku południowego, skręcającego w kierunku zachodnim. Miejscami spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru zostały wydane dla ośmiu województw - mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i opolskiego oraz dla części województw - kujawsko-pomorskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE