ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea w wynikach za '17 odwróci odpisy na Enea Wytwarzanie
21.02.2018r. 19:18

Enea w jednostkowych wynikach za 2017 rok prawdopodobnie ujmie 879,27 mln zł z tytułu odwrócenia dokonanych wcześniej odpisów aktualizujących wartość udziałów w Enea Wytwarzanie - poinformowała spółka w komunikacie.
"(...) W związku z ustaleniem wstępnych wyników prac związanych z testami na utratę wartości udziałów w Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. zgodnie z wymogami MSR 36 w dniu 21 lutego 2018 roku powziął informację o prawdopodobnej konieczności ujęcia w księgach Emitenta kwoty 879,27 mln zł z tytułu odwrócenia dokonanych w latach ubiegłych odpisów aktualizujących bilansową wartość udziałów w Enea Wytwarzanie Sp. z o.o." - napisano w komunikacie.

Enea podała, że operacja ma charakter księgowy, nie wpływa na sytuację płynnościową i pozostanie bez wpływu na skonsolidowane wyniki finansowe.
Spółka poinformowała, że wartości te mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie, a ostateczne wyniki testów zostaną przedstawione w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Enea za rok 2017, którego publikację zaplanowano na 23 marca 2018 roku.

Enea podała, że do 1 marca 2018 roku planuje opublikować wstępne wyniki finansowe za 2017 rok.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE