ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka przedłuża umowę na dostawy węgla do Puław do końca '22
26.02.2018r. 13:37

Bogdanka podpisała ze spółką Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy aneks do umowy sprzedaży węgla, na mocy którego okres jej obowiązywania został przedłużony do końca 2022 roku - podały Puławy w komunikacie. Określone zostały warunki ilościowe na 2022 r. Zwiększone zostały także wolumeny dostaw na lata 2019-21.
Spółka podała, że szacunkowa wartość umowy od momentu jej zawarcia do dnia 31 grudnia 2022 roku wyniesie łącznie (bez uwzględnienia możliwych zwiększeń, odchyleń i tolerancji) 1.340 mln zł netto (tj. około 22,40 proc. więcej od wartości podanej w raporcie bieżącym nr 35/2017 z dnia 10.10.2017 roku), z czego w latach 2018-2022 wartość wyniesie około 577 mln zł netto.

Węgiel przeznaczony jest dla zakładowej elektrociepłowni.
"Lubelski Węgiel Bogdanka jest głównym dostawcą węgla dla zakładowej elektrociepłowni działającej w ramach spółki, zapewniając surowiec o parametrach wymaganych przez spółkę, przy niskich kosztach transportu ze względu na fakt, że kopalnia ta znajduje się najbliżej spółki" - podała puławska spółka.

Uprzednio umowa obowiązywała do końca roku 2021.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE