ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blok w elektrowni Kozienice nie pracował przez 8 godzin
28.02.2018r. 15:59

Przerwa w pracy bloku B11 w elektrowni w Kozienicach trwała około 8 godzin - poinformował PAP rzecznik prasowy Enei Wytwarzanie w Kozienicach Piotr Kutkowski.
Jak wyjaśnił, wyłączenie bloku "nastąpiło w wyniku zadziałania automatycznego systemu zabezpieczenia technologicznego". Przerwa pracy bloku trwała około 8 godzin.

Oddawany do użytku w grudniu ub. roku blok energetyczny na węgiel kamienny ma moc 1075 MW i jest jedną z największych tego typu jednostek na świecie. W Polsce jest największym pojedynczym źródłem energii. Blok w Kozienicach potrzebuje 3 mln ton węgla rocznie. W trakcie normalnej pracy jednostka spala 100 kg węgla na sekundę, a do dostarczenia zapasu paliwa na dobę potrzeba 3,5 składu kolejowego.
Budowa bloku rozpoczęła się w 2012 roku, generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe i Polimex-Mostostal. Sprawność wytwarzania energii elektrycznej przekracza 45,5 proc, a wartość inwestycji to 6,4 mld zł brutto ( 5,1 mld zł netto). Uruchomienie bloku pozwoli spółce Enea Wytwarzanie zwiększyć moce wytwórcze do 6,2 GW, osiągając tym samym udział 13 proc. produkcji energii elektrycznej w kraju.

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: antywydma 28.02.2018r. 16:43
O tyle ważne, że KSEE zniósł to bez szwanku, tym samym wszystkie zarzuty, że w ewentualnej przyszłej elektrowni... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: cytaty 01.03.2018r. 10:35
"pozwoli spółce E... W... zwiększyć moce wytwórcze" teza w czasie przyszłym, czyli blok jeszcze nie należy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE