ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 23 maj 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
LW Bogdanka - Raport za I kwartał 2019 roku

Kiedy: 23 maj 2019
Miejsce:
Organizator: LW Bogdanka
Enea - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea wróciła do planu modernizacji Elektrowni Połaniec
16.03.2018r. 16:17

Grupa Enea podjęła decyzję o kontynuowaniu projektu Feniks, w ramach którego w ostatnich latach zwiększono sprawność i wydłużono żywotność pięciu bloków węglowych Elektrowni Połaniec - informuje Enea, która od roku jest jej właścicielem.
- Enea wróciła do zahamowanego planu modernizacji. Grupa Enea pracuje także nad rozwiązaniami dotyczącymi najstarszego, pierwszego, bloku elektrowni, który ma przed sobą w ramach derogacji jeszcze 4-5 lat pracy - czytamy w komunikacie spółki.

Rok temu Elektrownia Połaniec stała się częścią Grupy Enea. Zakup od francuskiego koncernu Engie największej elektrowni w południowo-wschodniej części kraju zwiększył potencjał wytwórczy Enei, w tym zielonej energii produkowanej z jednego z największych na świecie bloków biomasowych.

- Ostatni rok był dla Grupy Enea okresem dynamicznego rozwoju. Dzięki akwizycji Elektrowni Połaniec i nowemu blokowi Elektrowni Kozienice dysponujemy dziś 6,2 GW zainstalowanej mocy. Przez ostatni rok Enea Elektrownia Połaniec stała się ważnym ogniwem naszej Grupy. Dzięki postępującemu procesowi integracji możemy wykorzystywać potencjał obszaru wydobywczo-wytwórczego Kozienice-Bogdanka-Połaniec i z powodzeniem realizować naszą Strategię. Przewidujemy dalszy rozwój elektrowni, między innymi z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak wytwarzanie energii elektrycznej w oparciu o paliwo RDF - powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.
Enea zapowiada też, że jej moce wytwórcze zostaną dostosowane do wymogów środowiskowych dyrektywy BAT. Szacunkowo inwestycje na ten cel do 2023 r. mogą sięgnąć ok. 350 mln zł.

Enea Połaniec angażuje się też w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz rozwój edukacji i sportu. Intensywnie rozwinął się także wolontariat pracowniczy. Pracownicy Enei Połaniec wspólnie z Fundacją Enea realizują już m.in. projekt współpracy z Domem Ojca Gwidona w Pacanowie i szkolenia z zakresu bezpieczeństwa wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. Ostatnie efekty współpracy lokalnej to zakup przez Fundację Enea łodzi ratowniczej dla strażaków z Połańca i przekazanie nowoczesnego sprzętu medycznego wspólnie z Fundacją Wspomagania Oświaty do Szpitala w Staszowie.

Enea Połaniec to jeden z większych i znaczących pracodawców w regionie. Zajmuje pierwsze miejsce na liście największych firm przemysłowych województwa świętokrzyskiego w rankingu Złota Setka. Pozycję spółki na rynku pracy potwierdzają także zdobyte w 2017 r. tytuły TOP Pracodawcy Polski Wschodniej i ryngraf Pracodawcy Zasłużonego dla Obronności Państwa.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ZZ 19.03.2018r. 08:40
Mistrzostwo Świata Francuzów na przykładzie El. Połaniec (i nie tylko), za zakup (tzw. prywatyzację), eksploatację... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE