ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
LW Bogdanka - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: LW Bogdanka
Enea - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator ma umowę na dofinansowanie inwestycji sieciowych w woj. lubuskim
04.01.2019r. 18:06

Enea Operator podpisała pod koniec grudnia z Marszałkiem Województwa Lubuskiego umowę o dofinansowanie realizacji inwestycji sieciowych, które umożliwią zwiększenie odbioru energii ze źródeł odnawialnych (OZE). Wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 36 mln zł.
Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę ponad 150 km napowietrznych linii elektroenergetycznych średniego napięcia na kablowe oraz przebudowę ośmiu stacji transformujących średnie napięcie na niskie. Jak podkreśla Operator, realizacja inwestycji przyczyni się do zwiększenia potencjału przyłączania do sieci Enei nowych odnawialnych źródeł energii.

- Warto wspomnieć, że oprócz zwiększenia potencjału przyłączenia źródeł odnawialnych do naszej sieci, efektem projektu będzie również unowocześnienie infrastruktury elektroenergetycznej. Wzrośnie poziom bezpieczeństwa i niezawodności dostaw energii elektrycznej oraz zwiększy się atrakcyjność regionu zarówno dla inwestorów, jak i mieszkańców - powiedział Andrzej Kojro, prezes Enei Operator.

Projekt obejmie znaczną część województwa lubuskiego - łącznie 24 gminy. Realizacja inwestycji odbywać się będzie się w ramach dwóch zadań obejmujących północną oraz południową część województwa.
Wartość kosztów kwalifikowalnych projektu o nazwie "Zwiększenie potencjału sieci energetycznej Enei Operator Sp. z o.o. w celu odbioru energii z odnawialnych źródeł na terenie województwa lubuskiego" wynosi 36 mln zł. Uzyskane dofinansowanie wyniosło 15 mln zł, co stanowi ok. 41 proc. kosztów.

Umowa zawarta z Marszałkiem Województwa Lubuskiego jest już 25 umową o dofinansowanie projektów inwestycyjnych Enei Operator w obecnej perspektywie budżetowej UE, zwiększając łączną pulę ich wartości do 455 mln zł nakładów i blisko 270 mln zł dotacji.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: j-23 06.01.2019r. 11:26
Ach ta zła Unia znów nas zniewoli nową siecią.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE