ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
LW Bogdanka - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: LW BogdankaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Druga edycja Enei Akademii Talentów rozstrzygnięta
22.01.2019r. 16:59

Jury oraz internauci wybrali zwycięzców drugiej edycji Enei Akademii Talentów. 18 uczniów otrzyma stypendia na rozwój swoich pasji naukowych, artystycznych i sportowych. Dzięki przyznanym grantom 9 szkół zrealizuje dodatkowe, pozalekcyjne projekty edukacyjne.
Laureaci drugiej edycji Enei Akademii Talentów to mieszkańcy m.in. Poznania i Wielkopolski, Szczecina i województwa zachodniopomorskiego, Bydgoszczy i województwa pomorskiego, Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry. Wśród laureatów znaleźli się również mieszkańcy województw: podkarpackiego, lubelskiego i mazowieckiego. Uczniowie otrzymają jednorazowe stypendia na rozwój swoich pasji w wysokości 3 tys. zł. Szkoły otrzymają granty na realizację projektów edukacyjnych w wysokości 10 tys. zł.

- Wszyscy zwycięzcy drugiej edycji Enei Akademii Talentów mają już na swoim koncie sukcesy. Wielu zostało już docenionych w międzynarodowych konkursach i turniejach. Są to świetnie zapowiadający się zawodnicy, wrażliwi i utalentowani artyści oraz zdolni i pracowici przyszli naukowcy. Budujące jest również to, że znajdują czas na działalność społeczną i charytatywną - mówi Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea i juror Enei Akademii Talentów. - Mimo młodego wieku, nasi zwycięzcy mają plan na swoją przyszłość i doskonale wiedzą w jakim kierunku chcą się dalej rozwijać. Cieszymy się, że nasz program może im w tym pomóc" - dodaje Sławomir Krenczyk.

W kategorii sport stypendia trafią do zawodniczek trenujących sztuki walki (tj. judo, taekwondo, brazylijskie jiu-jitsu, czy karate) oraz do lekkoatletki, która specjalizuje się w tańcu, akrobatyce tanecznej i cheerleaderingu. Wśród laureatów w kategorii sztuka są muzycy grający na fortepianie i akordeonie, pasjonatki tańca towarzyskiego i rysunku oraz niezwykle utalentowany filmowiec. W kategorii nauka prym wiodą matematycy, programiści i informatycy. Uczniowie często łączą pasje, wygrywając jednocześnie w konkursach językowych, historycznych lub przyrodniczych.
- Ogromną wartością tego projektu jest fakt, że utalentowani młodzi ludzie przestają być anonimowi. To dla wielu może być bardzo motywujące do dalszego działania, rozwoju i pracy nad swoim talentami i zdolnościami - mówi Michał Jeliński, wioślarz, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu oraz juror Enei Akademii Talentów.

Projekty zgłoszone w kategorii przeznaczonej dla szkół były również bardzo ciekawe i różnorodne. Za sprawą grantu Enei Akademii Talentów w kategorii sport uczniowie klasy sportowej zostaną objęci profesjonalnym, kompleksowym i dodatkowym treningiem piłkarskim. W Białymstoku zostaną zorganizowane zajęcia taneczne, a w Międzyrzeczu - szachowe. Szkoły, które otrzymają grant w kategorii sztuka angażować będą swoich uczniów w zajęcia teatralne, taneczne, a także w spektakle słowno-muzyczne o tematyce historycznej. W kategorii nauka internauci docenili projekty z dziedziny robotyki, fizyki i astronomii. Nagrodzony został też projekt wsparcia kółka lotniczego, którego uczestnicy uczą się podstaw lotnictwa poprzez naukę latania dronami.

Organizatorami akcji Enea Akademia Talentów są Fundacja Enea oraz Enea Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Energii, Rzecznik Praw Dziecka, Wielkopolski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Mazowiecki Kurator Oświaty. Patronat medialny nad programem objęła TVP3 Poznań.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE