ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator wprowadza wytyczne ułatwiające proces weryfikacji jakości dostaw wyrobów i prac w sieci dystrybucyjnej
22.03.2019r. 14:58

Enea Operator wprowadza "Wytyczne do prekwalifikacji wyrobów. Monitorowania zgodności wyrobów i prac wykonanych w sieci dystrybucyjnej" stanowiące swoisty kodeks zdefiniowanych wymagań i procesów związanych z weryfikacją jakości, dla wykonawców, dostawców urządzeń, producentów i projektantów a także pracowników spółki przy projektowaniu i budowie sieci.
Każda spółka dystrybucyjna planując inwestycje, ustalając warunki udziału w postepowaniu o udzielenie zamówienia musi respektować konieczność poszanowania uczciwej konkurencji. Jednocześnie do udziału w postępowaniu zamawiający, ma obowiązek dopuścić tych wykonawców, których wiedza i doświadczenie zapewnią należyte i staranne wykonanie prac. Tą zasadą kierowała się Enea Operator tworząc do istniejących Standardów w sieci dystrybucyjnej także zbiór wytycznych definiujących procesy związane z weryfikacją jakości w spółce. Celem dokumentu jest takie ustalenie zasad jakości wyrobów zabudowywanych w sieciach dystrybucyjnych, aby późniejsza weryfikacja otrzymanych materiałów stosowanych przy budowie sieci odbywała się szybko i usprawniła proces realizacji inwestycji. Dokument jest zgodny z podstawową zasadą wspólnotowego systemu zamówień publicznych gwarantującą równe traktowanie wykonawców spełniających kryteria zawarte w Wytycznych [...].

Weryfikacja właściwości materiałów odbywać się będzie w Spółce poprzez wprowadzenie procesu prekwalifikacji. Działania polegać będą na dopuszczeniu danego produktu do dalszych prac w sieci dystrybucyjnej na podstawie dostarczonej dokumentacji - przede wszystkim certyfikatów, sprawozdań z badań i atestów oraz próbek, które spółka otrzyma od producenta, bądź pozyska z rynku. Przeprowadzane będą także audyty produkcji w celu zbadania parametrów wytwarzanych wyrobów

Co ważne dokument definiuje proces monitorowania zgodności każdego etapu realizacji inwestycji od produkcji danego materiału przeznaczonego do zabudowy sieci dystrybucyjnej, przez jego dostarczenie do spółki i przekazanie wykonawcy oraz dalszą realizację prac. Ponadto w Wytycznych [...] zawarto także odpowiedzialność poszczególnych podmiotów na każdym etapie wykonywanych prac i skutki niezachowania przedmiotowej zgodności.
W celu przybliżenia istoty dokumentu Enea Operator prowadzi cykl spotkań informacyjnych dla zainteresowanych podmiotów, tym samym optymalizując proces i ułatwiając potencjalnym interesariuszom działania zgodne z obowiązującymi w spółce Standardami w sieci dystrybucyjnej Enei Operator.

Pełna treść dokumentu dostępna jest na stronie internetowej: https://www.operator.enea.pl/infoosieci/prekwalifikacja-i-certyfikacja
Enea Operator , CIRE.PL

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Andrzej energetyk 22.03.2019r. 15:12
Miejmy nadzieję,że starczy im sił w polskim piekiełku. Wiadomo, co dzieje się na rynku aparatury- nawet najwięksi oszukują, aby jak najwięcej zarobić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jan 25.03.2019r. 07:37
Brawo - dobry kierunek. Pozostają dwa otwarte pytania:
1. jak prekwalifikacja poradzi sobie w przetargach publicznych i następujących po nich (...) wyrokach KIO?
2. kto, kim i kiedy sprawdzi czy to co było na papierze jest faktycznie zabudowane w dodatku zgodnie z technologią producenta?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE