ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
LW Bogdanka - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 sierpień 2019
Miejsce:
Organizator: LW Bogdanka
Enea - Raport za pierwsze półrocze 2019 roku

Kiedy: 30 wrzesień 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator wspólnie Instytutem Energetyki podejmuje działania dla rozwoju fotowoltaiki w Programie Horyzont 2020
12.04.2019r. 17:00

Enea Operator i Instytut Energetyki wspólnie uczestniczą w projekcie pod nazwą "Fotowoltaika w sieci dystrybucyjnej: zintegrowane inteligentne rozwiązania w rozproszonym wytwarzaniu energii działające w oparciu o fotowoltaikę, urządzenia do magazynowania energii i efektywne zarządzanie popytem" - iDistributedPV.
Sektor energii słonecznej umacnia się w na naszym kontynencie. Wynika to z przyjętej przez Parlament Europejski strategii ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i dekarbonizacji sektora energetycznego. Również w Polsce od kilku lat obserwowany jest rozwój fotowoltaiki. Jest on możliwy dzięki spadkowi cen komponentów i wykonawstwa instalacji. Ponadto, wprowadzona kilka lat temu ustawa o OZE rozpropagowała ideę energetyki odnawialnej i zachęciła potencjalnych inwestorów. Ten zwrot w kierunku pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca wykorzystuje iDistributedPV wspierając przygotowania europejskiego sektora energii elektrycznej do integracji rozproszonego wytwarzania z energii słonecznej PV w szerszej niż dotychczas skali.

W ramach realizacji projektu kompleksowo rozpatrywane są wszystkie kryteria wsparcia dla fotowoltaiki. Partnerzy biorący udział w projekcie zajmują się aspektami technicznymi w zakresie wymagań dotyczących sprzętu i komponentów dla mikroinstalacji. Badana jest praca sieci po przyłączeniu źródeł, jej ewentualne przeciążenia i przekroczenia parametrów związanych z poziomami napięć w węzłach sieci. Analizie podlegają kwestie ekonomiczne w tym: koszty rozwiązań i korzyści wynikające z zastosowania różnych technologii, zarówno na poziomie prosumenta, jak i całego systemu elektroenergetycznego. Ważne są również aspekty prawne: ramy regulacyjne w celu opracowania wdrażania rozproszonej energii słonecznej PV na szeroką skalę oraz polityczne: polityka energetyczna i ochrony środowiska, ograniczenie zużycia paliw kopalnych i dekarbonizacja gospodarki krajów UE. Wszystkie te działania mają na celu przede wszystkim zaproponowanie kolektywnych rozwiązań dla wszystkich 14 krajów Unii Europejskiej, ograniczających wszelkie bariery prawno-administracyjne, techniczne i ekonomiczne. Dzięki przeprowadzonym obliczeniom w warunkach rzeczywistych pracy sieci dystrybucyjnych na terenie Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Polski i Litwy możliwe jest sformułowanie rekomendacji technicznych i ekonomicznych w zakresie niezbędnego sprzętu i komponentów do opracowania koncepcji "prosumenta" oraz stworzenie modeli do właściwego zarządzania najskuteczniejszymi rozwiązaniami i ich integracji z rynkami energii elektrycznej.
Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont 2020 w ramach którego działa projekt iDistributedPV jest największym w historii Unii Europejskiej programem w zakresie badań naukowych i innowacji.

W projekcie iDistributedPV obok Enei Operator i Instytutem Energetyki uczestniczą z Hiszpanii: ASOCIACION DE EMPRESAS DE ENERGIAS RENOVABLES - APPA, KOSTAL SOLAR ELECTRIC IBERICA S.L.- KSE, DELOITTE ADVISORY SL - DELOITTE, z Niemiec: EXIDE TECHNOLOGIES GMBH - EXIDE, FRAUNHOFER GESELLSCHAFT ZUR FOERDERUNG DER ANGEWANDTEN FORSCHUNG E.V. Fraunhofer, z Grecji: INSTITUTE OF COMMUNICATION AND COMPUTER SYSTEMS - ICCS oraz DIACHEIRISTIS ELLINIKOU DIKTYOU DIANOMIS ELEKTRIKIS ENERGEIAS AE DEDDI- HEDNO, z Litwy: LIETUVOS ENERGETIKOS INSTITUTAS - LEI i UAB RENERGA Renerga - UAB, oraz z Włoch NOVARECKON SRL - NOVARECKON.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE