ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea chce zaktualizować przed końcem roku strategię
29.05.2019r. 16:22

Enea do końca 2019 roku chce przedstawić aktualizację swojej strategii - poinformował dziennikarzy prezes Enei Mirosław Kowalik.
"Chcemy do końca roku, być może jeszcze w trzecim kwartale, przedstawić aktualizację strategii rozwoju. Chcemy ją przygotować rzetelnie, we wszystkich obszarach. Zamierzamy również przeanalizować perspektywy dla Bogdanki" - powiedział Kowalik.

Obecna strategia rozwoju Enei obejmuje okres do 2025 roku, z perspektywą czasową do 2030 roku.
"W aktualizacji chcemy postawić sobie cele operacyjne do 2030 roku, z dłuższą perspektywą czasową" - powiedział prezes.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ENERGETYCY XXI w 30.05.2019r. 00:14
Brak porządnego i spójnego programu rządowego do 2050 roku dla całej branży energetycznej powoduje robienie niepełnej i nieskoordynowanej w Grupach energetycznych aktualizacji cząstkowej poszczególnych strategii na potrzeby chwili " na zasadzie "zgaduj zgadule gdzie jest twoja kula" . Potem jak kurz bitewny po uzgodnieniach ministerialnych (właścicielskich) i wewnątrz każdej Grupy opadnie, idzie Aktualizacja do głębokiej szuflady a życie i planowanie doraźne się toczy po swojemu tracąc setki milionów złotych na planiki cząstkowe, niespójne, porzucane po pewnym czasie. Nikt tego konsekwentnie i corocznie nie pilnuje i nie wyciąga wniosków (zadanie URE i rządu) oraz przewlekłość i pozorowanie planowania zasadniczych inwestycji w wytwarzaniu, systemu transportu i dystrybucji energii, jej sprzedaży hurtowej i indywidualnej (jednolite oprogramowanie) aby działać efektywnie po najniższym możliwych cenach dla każdego ogniwa w łańcuchu dostaw celem osiągnięcia jeszcze lepszeg owzrostu PKB w Polsce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE