ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Indeks WIG-energia zyskał w środę 6,4 proc.
26.06.2019r. 21:59

W środę główne indeksy giełdowe zwyżkowały, a wyróżniał się zwłaszcza WIG-energia, rosnąc najmocniej od sierpnia 2011. W gronie blue chipów najwyższe wzrosty odnotowały między innymi akcje PGE i Taurona.
Na środowym zamknięciu WIG-energia zyskał 6,4 proc., do czego przyczyniły się wzrosty kursów m. in. PGE, Tauronu, Energi, Enei i ZE PAK. Był to najsilniejszy wzrost indeksu od 11 sierpnia 2011 roku.

Akcje PGE zyskały w środę 7,82 proc., Enei 6,57 proc., Energi 5,47 proc., Taurona 5,26 proc., a ZE PAK 4,82 proc
Sygnałem do wzrostów cen akcji grup energetycznych na GPW mogła być informacja agencji Bloomberg odnośnie podwyższenia przez Citi rekomendacji dla Enei i Tauronu do "kupuj" z "neutralnie". Analityk Citi Piotr Dzięciołowski ocenił, że wartość rynkowa obu energetycznych spółek jest na "ekstremalnie niskich poziomach". Jego zadaniem w cenie akcji Tauronu zbyt mocno jest uwzględnione ryzyko ogłoszenia przez spółkę niewypłacalności. Z kolei wycenę Enei powinny wspierać dobre wyniki nowej elektrowni węglowej w Kozienicach.

Jednocześnie cześć ekspertów jest zdania, że wzrost optymizmu inwestorów może też wynikać powrotu do wypłaty dywidend i możliwość odsunięcie w czasie gwałtownych zmian w sektorze po wecie w Brukseli.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE