ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
LW Bogdanka - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: LW BogdankaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator domaga się kar umownych od dostawcy systemu informatycznego
26.06.2019r. 22:56

Spółka Sygnity poinformowała, że 26 czerwca br. otrzymała od Enei Operator notę obciążeniową wzywającą do zapłaty kwoty ok. 5,9 mln zł z tytułu nieterminowej realizacji umowy na dostawę i wdrożenie systemu informatycznego.
Sprawa dotyczy umowy realizowanej przez konsorcjum w składzie Sygnity (Lider), Indra Sistemas i Indra Sistemas Polska. Natomiast przedmiotem realizowanej umowy jest dostawa i wdrożenie systemu informatycznego dla wspomagania zarządzania majątkiem sieciowym, gospodarką nieruchomościami oraz zarządzania pracą brygad w terenie.

Umowa zawiera powszechnie stosowane w tego typu umowach kary umowne należne Enea Operator, m.in. w przypadku zwłoki w realizacji uzgodnionych etapów umowy.

Jak wyjaśnia Sygnity, zgodnie z przepisami prawa, członkowie konsorcjum ponoszą odpowiedzialność solidarną za zobowiązania powstałe w związku z realizacją umowy, z tym jednak zastrzeżeniem, że zgodnie z postanowieniami umowy konsorcjum, odpowiedzialność za ewentualne roszczenia Enei Operator ponosi wyłączenie ten członek konsorcjum, którego zobowiązań dotyczy ww. roszczenie.
Jednocześnie Sygnity tłumaczy, że z związku z ustalonym przez Sygnity oraz Indra i Indra Polska zakresem prac i wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy, w ocenie spółki ewentualna odpowiedzialność w zakresie roszczeń Enea Operator nie dotyczy prac realizowanych przez Sygnity, ale zakresu umowy, za który odpowiada Indra.

Ponadto Sygnity stoi na stanowisku, że naliczenie kary umownej w zakresie kwoty ok. 4,7 mln zł nastąpiło w sposób sprzeczny z przepisami Kodeksu cywilnego, a w konsekwencji jako takie jest niezasadne i nie wywołuje żadnych skutków prawnych.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE