ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia Połaniec zmodernizuje IOS
26.08.2019r. 20:52

Spółka Enea Elektrownia Połaniec podpisała w poniedziałek umowę z wykonawcą modernizacji instalacji odsiarczania spalin (IOS).
Umowa dotyczy modernizacji absorberów C i D Instalacji Odsiarczania Spalin (IOS) w Elektrowni Połaniec. Modernizację przeprowadzi Remak, a wartość umowy wynosi 32,2 mln zł (netto).

Wykonawca będzie odpowiedzialny za realizacje kontraktu "pod klucz" tj. projekt, wykonanie, produkcja, dostawa niezbędnych, materiałów, urządzeń i wyposażenia, jak również montaż na miejscu, rozruch i przekazanie do eksploatacji po wykonanej modernizacji w celu dostosowania do nowych norm środowiskowych określonych w konkluzjach BAT w zakresie emisji SO2 oraz pyłu. Po modernizacji na wylocie każdego z absorberów emisja SO2 ma być na poziomie poniżej120 mg/Nm3sr, emisja pyłu poniżej 7 mg/Nm3sr.
Zadanie ma zostać zrealizowane do stycznia 2021 roku.

Przetargu zorganizowanym przez Eneę Elektrownię Połaniec na realizację tego zadania brała udział jeszcze firma Mitsubishi Hitachi Power Systems Europe, która wyceniła ofertę na 62,8 mln zł (netto).

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE