ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: nie zarzucamy planów budowy elektrowni przy kopalni Bogdanka
02.09.2019r. 09:36

Jak powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski na konferencji prasowej, chodzi o obiekt na zgazowany węgiel w obiegu zamkniętym. Będzie to instalacja pilotażowa o mocy 500 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Sama elektrownia będzie budowana w porozumieniu z Japończykami. Myślę, że będzie to przełom technologiczny - dodał minister.

Powiedział, że będą potrzebne kolejne inwestycje w moce wytwórcze, bo w ciągu czterech lat zużycie energii w Polsce wzrosło o ponad 7 procent . - Pokazuje to, że wielkość potrzebnej energii jest porównywalna do dwóch dużych elektrowni. Jeśli taki trend się utrzyma, to nasze potrzeby inwestycyjne, w tym także w OZE, jak energetyka systemowa, wydatnie nam pomogą, aby sprostać temu wyzwaniu. Polska będzie dużym placem budowy, jeśli chcemy spełnić nasze postanowienia klimatyczne, mimo, że mamy spore derogacje w tym sektorze.
Minister zapowiedział jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, że budowa elektrowni napędzanej gazem pochodzącym ze zgazowania węgla, powinna się rozpocząć w 2020 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: ile można 02.09.2019r. 17:54
Pan minister zawsze chce coś powiedzieć ale nie wie o czym mówi.Uwarunkowania lokalne też trzeba ocenić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE