ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Sukces AfD w wyborach w "węglowych" landach Niemiec
02.09.2019r. 21:33

Lokalne wybory we wschodnioniemieckich "węglowych" landach Saksonii i Brandenburgii okazały się sporym sukcesem skrajnie prawicowej Alternatywy dla Niemiec (AfD - red.). To prawicowe ugrupowanie, które zaprzecza zmianom klimatu wprawdzie nie wygrało wyborów, ale zdobyło najwięcej głosów w tych regionach, gdzie rząd planował zamykać kopalnie węgla - czytamy w BiznesAlert.pl.
AfD znacznie polepszyła swój wynik w wyborach w Brandenburgii i Saksonii i odniosła ogromne zwycięstwo w okręgach górniczych Łużyc. Nie osiągnęła jednak celu, jakim było stanie się dominującą siłą polityczną w jednym z regionów. AfD prawie podwoiła swoje poparcie w Brandenburgii do 23,5 procent i prawie potroiła ją w Saksonii, gdzie uzyskała 27,5 procent (dane wstępne - red.). Szczególnie dobrze spisała się w typowo górniczych Łużycach.

Wybory we wschodnich Niemczech były częściowo postrzegane jako werdykt lokalnych wyborców w sprawie polityki rządu w sprawie wyjścia węgla. W tym roku powołana przez rząd komisja węglowa zaproponowała, aby kraj odszedł od węgla nie później niż w 2038 roku i stopniowo zamyka kopalnie węgla brunatnego oraz elektrownie w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.
Jednak z drugiej strony komentatorzy zwracają uwagę na wciąż stabilny wynik wyborczy koalicyjnych partii CDU i SPD, które utrzymały wiodącą pozycję. Oddaliło to prawdopodobieństwo wcześniejszych wyborów do Bundestagu i dało rządowi Angeli Merkel zielone światło do dalszego prowadzenia jej polityki klimatycznej.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: qwert 03.09.2019r. 12:14
Ugrupowanie AfD nie zaprzecza zmianom klimatu tylko poddaje pod wątpliwość ich przyczyny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE