ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Elektrownia Połaniec podpisała umowę na modernizację elektrofiltrów
05.09.2019r. 12:32

Enea Elektrownia Połaniec podpisała umowę wykonawcami inwestycji modernizację elektrofiltrów sześciu bloków energetycznych. Inwestycja jest częścią programu dostosowania Elektrowni Połaniec do konkluzji BAT. Zmodernizowane elektrofiltry poprawią parametry środowiskowe całej instalacji. Zakończenie prac wartych ponad 210 mln zł brutto zaplanowano na grudzień 2020 r.
Kluczowa dla Elektrowni Połaniec inwestycja jest częścią programu dostosowania bloków energetycznych do tzw. konkluzji BAT. Modernizacja elektrofiltrów pozwoli zwiększyć aż o połowę ich skuteczność i przygotuje instalacje do dalszej, długoletniej pracy. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii pozwoli spełnić Elektrowni Połaniec rygorystyczne unijne standardy środowiskowe.

- Bardzo ważną częścią naszej działalności jest dbanie o ochronę środowiska. Kontynuujemy naszą misję w zakresie ekologii i podejmujemy kolejne wyzwanie. Dzięki tej inwestycji Elektrownia Połaniec będzie dostosowana do konkluzji BAT, co jest dowodem na to, że z wielką odpowiedzialnością podchodzimy do kwestii ochrony środowiska naturalnego - powiedział Lech Żak, prezes Enei Połaniec.

Kontrakt, który zrealizują GE Power i Stal-Systems, przewiduje kompleksową modernizację elektrofiltrów dla bloków energetycznych nr 2, 3, 4, 5, 6 i 7 w formule EPC, czyli "pod klucz". Inwestycja obejmie kanały spalin wraz z kompensatorami, instalacją odprowadzania spod lejów elektrofiltrów, a także układy opomiarowania, sterowania oraz zabezpieczeń i zasilania elektrycznego.
- Modernizacja elektrofiltrów to ogromne przedsięwzięcie technologiczne i logistyczne, szczególnie z uwagi na konieczność wykonywania prac demontażowych i montażowych z użyciem ciężkiego sprzętu. Dodatkowo proces modernizacji będzie przebiegał w dwóch przedziałach czasowych po trzy bloki w tym samym czasie - powiedział Marek Ryński, wiceprezes Enei Połaniec ds. technicznych.

Przekazanie placu budowy wykonawcy dla prac niewymagających odstawienia bloków rozpocznie się już w listopadzie tego roku. Modernizacja elektrofiltrów prowadzona będzie podczas trwania remontów kapitalnych poszczególnych bloków, dzięki czemu inwestycja nie wpłynie dodatkowo na bieżące funkcjonowanie elektrowni. Zakończenie modernizacji wszystkich sześciu elektrofiltrów Elektrowni Połaniec zaplanowane zostało na grudzień 2020 r.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE