ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enea Operator uruchomiła klasę pilotażową w zawodzie technik elektryk w szkole patronackiej w Nowej Soli
11.09.2019r. 05:08

Technik elektryk to nowy zawód w programie szkół patronackich Grupy Enea. Pilotażową klasę uruchomiono wraz ze startem roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli. Sieć placówek patronackich Grupy Enea tworzy już dwanaście szkół, w tym dziewięć uzyskało patronat Enei Operator.
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Elektryk" w Nowej Soli jest pierwszą szkołą z terenu Enei Operator, w której została uruchomiona pilotażowa klasa kształcąca uczniów w zawodzie technik elektryk. Z początkiem września naukę w klasie rozpoczęło 29 uczniów.

- Kształcenie branżowe to przyszłość i gwarancja uzyskania wyjątkowych kompetencji, zdobycia doświadczenia pod okiem fachowców oraz szansa na zatrudnienie zaraz po ukończeniu szkoły. Przez pięć lat nauki uczniowie przekonają się, że polska energetyka jest nowoczesna, innowacyjna i korzysta z najlepszych rozwiązań technologicznych - powiedział Andrzej Kojro Prezes Zarządu Enei Operator.
Program nauczania w klasie pilotażowej został opracowany wspólnie przez dydaktyków szkoły i pracowników Enei Operator. Wszystko po to, aby nabyte przez uczniów kompetencje w pełni odpowiadały potrzebom kadrowym przedsiębiorstwa dystrybucyjnego. Oprócz programu przewidzianego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uczniowie pilotażowej klasy będą mieli możliwość wykonywania zadań praktycznych na tabletach ufundowanych przez Eneę Operator. Natomiast szkolenia i praktyki dla uczniów zostaną przeprowadzone w obiektach infrastruktury energetycznej należących do spółki.

- Najlepszych uczniów będziemy wynagradzać stypendiami naukowymi. Wiemy jak trudno zdobyć dobrych pracowników, dlatego cieszę się, że klasa patronacka wzbudziła takie zainteresowanie wśród uczniów. To pozwala nam wierzyć, że już wkrótce będziemy mogli pozyskiwać nową fachową kadrę - powiedziała Katarzyna Jarzębińska Dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich Enei Operator.

Uczniowie pilotażowej klasy będą mogli wziąć także udział w konferencjach i targach branżowych, organizowanych przez Eneę Operator oraz otrzymają możliwość zapoznania z różnymi obszarami działalności operatora systemu dystrybucyjnego.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE