ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: Enea
LW Bogdanka - Raport za III kwartał 2019 roku

Kiedy: 21 listopad 2019
Miejsce:
Organizator: LW BogdankaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Dystrybucja, PGE Systemy i Enea Operator mają porozumienie o współpracy przy budowie sieci LTE 450
11.09.2019r. 10:57

PGE Dystrybucja, PGE Systemy i Enea Operator podpisały porozumienie o współpracy przy budowie sieci LTE 450 na potrzeby systemu elektroenergetycznego - poinformowało Ministerstwo Energii.
"Upowszechnianie takich źródeł jak obywatelskie mikroinstalacje OZE (prosumenci) czy źródła OZE na potrzeby własne małych i średniej wielkości przedsiębiorców oraz rolników, nie będzie możliwe bez automatyzacji sieci energetycznych" - powiedział, cytowany w komunikacie, minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Wykorzystanie sieci LTE450 przełoży się na poprawę bezpieczeństwa energetycznego Polski i pewniejsze dostawy energii dla odbiorców, którzy na bieżąco będą mieli dostęp do informacji na temat swojego faktycznego zużycia energii i obliczonych według niego opłat.

Sieci inteligentne (tzw. smart grids) umożliwiają lepsze niż dotychczas zarządzanie krajowym systemem elektroenergetycznym. Kontrolują one i na bieżąco reagują na działania wszystkich przyłączonych podmiotów - wytwórców, odbiorców i operatorów sieci. Dzięki nim energia pochodząca z różnych źródeł, w tym również OZE, może być kierowana tam, gdzie jest potrzebna.

Polska energetyka wkracza szybkim krokiem w rozwiązania automatycznego sterowania siecią i wytwarzaniem - nazwane przemysłem 4.0. PGE i ENEA, w Augustowie, w Warszawie, w Poznaniu i we Wrześni testowały nową technologię łączności LTE 450. Z satysfakcją można powiedzieć, że są to pilotażowe testy w Unii Europejskiej, a nawet na świecie, zastosowania LTE 450 na potrzeby sektora energii - powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.


Wykorzystanie inteligentnych sieci znacznie poprawi czas lokalizowania i naprawiania awarii występujących na sieci, co jest istotne ze względu na dynamikę zmian atmosferycznych. Wreszcie inteligentne sieci pozwalają skuteczniej bilansować system energetyczny w Polsce dla zapewnienia efektywnego wykorzystania dostępnych mocy.

Nowoczesne rozwiązania łączności dla sektora ułatwią połączenie dotychczasowego potencjału zawodowej energetyki z możliwościami wprowadzania czystych technologii związanych z zastosowaniem źródeł OZE - powiedział Wojciech Lutek, prezes PGE Dystrybucja.

Pomyślne rezultaty testów LTE 450 pozwalają planować rozbudowę instalacji. Testowane w Polsce rozwiązanie, w które zaangażowało się wielu polskich dostawców produktów i rozwiązań technicznych oraz ośrodki naukowe, wzbudziło duże zainteresowanie na świecie.

Sieci inteligentne gwarantują nie tylko bezpieczeństwo, sprawność i wysoką efektywność pracy krajowego systemu elektroenergetycznego, lecz także umożliwiają sprostanie wyzwaniom stojącym dziś przed nowoczesną energetyką - powiedział podczas uroczystości podpisania porozumienia minister energii Krzysztof Tchórzewski.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgred 03.10.2019r. 09:44
LTE się do tego n ie nadaje. Decyzja polityczna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE