ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Według Enei rozwój OZE może kosztować nawet 110 mld euro do 2040 roku
08.10.2019r. 06:32

Według Enei rozwój Odnawialnych Źródeł Energii będzie wymagał inwestycji w sieci dystrybucyjne warte od 60 do 110 mld euro do 2040 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Energetyka rozproszona i podłączanie OZE łączy się z większym finansowaniem operatorów systemów dystrybucyjnych. Niektórzy analitycy twierdzą, że w nowej perspektywie finansowej UE te wydatki powinny wzrosnąć trzykrotnie. W 2018 roku wynosiły 30 mld euro. W perspektywie następnego dziesięciolecia to poziom projektowany na 60-110 mld euro - wyliczał prezes Enei Mirosław Kowalik podczas Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce.
- Cena energii elektrycznej to 30-40 procent. Reszta to odpowiednie opłaty na budowę infrastruktury. Postęp technologiczny to jedno, będziemy mieli większą dostępność technologii, ale drugie to odpowiednia infrastruktura sieciowa. Z tego względu istotne jest zrównoważenie tych kwestii - dodał cytowany przez BiznesAlert.pl Kowalik.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE