ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kursy Enei i Energi rosną w reakcji na spekulacje dot. rezygnacji z projektu Ostrołęka C
04.12.2019r. 09:11

Kursy Enei i Energi rosną w reakcji na spekulacje dot. rezygnacji z projektu Ostrołęka C. O godz. 9.10 kurs Enei rośnie o 2,36 proc., a Energi o 3,63 proc.
Portal Biznesalert. pl podał nieoficjalnie, że zapadła polityczna decyzja o porzuceniu budowy bloku energetycznego Ostrołęka C.

Jak napisano, problem stanowi jednak fakt, że w tym regionie Polski nowy blok jest niezbędny, blok ma zakontraktowany rynek mocy, w projekt zainwestowano już kilkaset milionów złotych, a wykonawcą jest amerykański koncern GE, który po zerwaniu kontraktu domagałby się odszkodowania.
W poniedziałek minister rozwoju Jadwiga Emilewicz informowała w rozmowie z Gazeta. pl, że projekt budowy bloku energetycznego Ostrołęka C może wymagać korekty w związku z unijną polityką klimatyczną, a decyzje w tej sprawie trzeba podjąć w ciągu pół roku.

Jak poinformowała, koszt projektu może być wyższy niż 6 mld zł i można go szacować - według ekspertów - na 8-9 mld zł.

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: khr 04.12.2019r. 09:53
Za max. 60% kwoty tej inwestycji można postawić w Ostrołęce blok gazowo-parowy o takiej samej mocy, skończyć go wcześniej niż obecnie planowany termin oddania bloku węglowego. Ustawa o rynku mocy nie zabrania takiego manewru, tylko na co oni tam czekaj?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sidorowski 04.12.2019r. 13:46
Blok gp można postawić szybciutko, gorzej z ciągnięciem 40km rury
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zx 04.12.2019r. 17:09
w ciągu roku można poprowadzić 40 km rury od gazociągu jamalskiego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE