ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 26 marzec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka planuje w I etapie wydobycie z K-6 i K-7 w oparciu o istniejącą infrastrukturę
31.12.2019r. 11:33

Bogdanka planuje w pierwszej fazie, w perspektywie kilku lat, rozpocząć wydobycie węgla ze złoża K-6 i K-7 w oparciu o istniejącą infrastrukturę w Polu Stefanów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.
Bogdanka otrzymała od Ministra Klimatu koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża "K-6 i K-7" w obszarze górniczym "Cyców", o zasobach operatywnych na poziomie ok. 66 mln ton. Spółka zawarła już także umowę o użytkowanie górnicze złoża.

Złoże "K-6 i K-7" graniczy bezpośrednio z obszarem "Puchaczów V", eksploatowanym obecnie przez Bogdankę.

"Otrzymanie koncesji na wydobycie węgla kamiennego ze złoża +K-6 i K-7+ zwiększa bazę zasobową Bogdanki oraz daje nam możliwość lepszego długoterminowego planowania produkcji" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Bogdanki Artur Wasil.
Bogdanka prowadzi obecnie eksploatację w trzech polach - Bogdanka, Stefanów, Nadrybie. Skrajne ściany w Stefanowie znajdują się w odległości ok. 400-500 metrów od złoża "K-6 i K-7".

"Pozyskanie do eksploatacji tego obszaru oznacza synergie przekładające się wprost na efektywność wydobycia Bogdanki. W pierwszej fazie, czyli w perspektywie kilku lat, planujemy rozpocząć wydobycie w oparciu o istniejącą infrastrukturę w Polu Stefanów" - dodał prezes Wasil.

Prairie Mining, które planuje budowę na Lubelszczyźnie kopalni Jan Karski wskazało w swoim komunikacie we wtorek, że złoże K6 i K7 stanowi "integralną część" planowanej przez Prairie kopalni, a przyznanie koncesji Bogdance to kolejny "dowód dyskryminacji doświadczanej przez Prairie jako zagranicznego inwestora w Polsce".

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE