ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 23 kwiecień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia na zgazowany węgiel wciąż ze wsparciem z rynku mocy
07.01.2020r. 05:52

Wsparcie z rynku mocy wciąż mogą otrzymać elektrownie produkujące energię ze zgazowanego węgla i biomasy - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna".
Od początku roku obowiązuje unijny limit dopuszczalnej emisji CO2 na poziomie 550 g na kWh wyprodukowanej energii.

Wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda zwraca uwagę, że w Japonii uruchomiono blok oparty na technologii zgazowania węgla z domieszką biomasy, który emituje ok. 300 g/kWh wyprodukowanej energii. Instalacje do zgazowania węgla i produkcji energii elektrycznej (IGCC) funkcjonują również w USA. Według Adama Gawędy prace nad przeniesieniem tej technologii do Polski w należącej do Enei Elektrowni Bogdanka, są w zaawansowanej fazie - czytamy w DGP.
Gazeta przypomina, że w lutym ubiegłego roku przedstawiciele rządów Polski i Japonii podpisali memorandum o współpracy w technologii czystego węgla. Adam Gawęda zastrzegł jednak, że sprowadzona technologia nie musi pochodzić z Japonii.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: taki_jeden 07.01.2020r. 15:14
Proponuję się jednak zapoznać z opinią ACER 22/2019 z 17 grudnia przed pisaniem, że do rynku mocy coś się... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE