ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 23 kwiecień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 22 maj 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd Mennicy Polskiej chce, by spółka zwiększyła zaangażowanie w akcje Enei
11.02.2020r. 08:29

Zarząd Mennicy Polskiej chce, by spółka zwiększyła zaangażowanie w akcje Enei do 30 czerwca 2020 r. - podała Mennica w komunikacie. Łączna wartość inwestycji, z uwzględnieniem posiadanych akcji, nie przekroczy 100 mln zł.
Dotychczasowe zaangażowanie kapitałowe Mennicy w akcje Enea wynosi 75.652.900,28 zł i nie przekroczyło znaczącego progu względem ilości akcji spółki.

"Nabycie akcji nie stanowi dla spółki inwestycji o charakterze strategicznym. Lokata w akcje będzie stanowić dla spółki alternatywną, wobec innych możliwych lokat, inwestycję z wykorzystaniem nadwyżki środków pieniężnych" - napisano w komunikacie.
Mennica podała, że na dzień publikacji wtorkowego raportu nie przewiduje dalszego zwiększania limitu inwestycyjnego na inwestycję w akcje Enei i dopuszcza możliwość sprzedaży akcji spółki.

Realizacja inwestycji wymaga zgody rady nadzorczej Mennicy.
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE