ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport roczny za 2019 rok

Kiedy: 4 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I kwartał 2020 roku

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szacowany wpływ odpisu aktywów PGG na wynik netto grupy Enea w '19 wyniesie ok. 53 mln zł
14.02.2020r. 20:36

Polska Grupa Górnicza utworzyła odpis aktualizujący wartość posiadanych aktywów trwałych, co prawdopodobnie spowoduje konieczność dokonania odpisu aktualizującego wartość posiadanego przez spółkę pakietu akcji PGG - poinformowała Enea, która jest jednym z akcjonariuszy PGG. Szacowany wpływ odpisu na skonsolidowany wynik netto GK Enea za 2019 rok wyniesie ok. 53 mln zł i ok. 48 mln zł na jednostkowy wynik netto spółki.
Szacowana wartość odpisu wyniesie ok. 53 mln zł w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za rok 2019 i ok. 48 mln zł w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za rok 2019.

Enea podała, że zdarzenie ma charakter niegotówkowy nie ma wpływu zarówno na skonsolidowany, jak i jednostkowy wynik EBITDA za rok 2019.

Po uwzględnieniu odpisu, wartość inwestycji wycenianych metodą praw własności w odniesieniu do akcji PGG, zarówno w skonsolidowanym, jak i jednostkowym sprawozdaniu z sytuacji finansowej, wyniesie ok. 254 mln zł.
Polska Grupa Górnicza w 2016 r. kupiła majątek produkcyjny Kompanii Węglowej, a w 2017 r. Katowickiego Holdingu Węglowego, rozpoczynając w ten sposób działalność wydobywczą w 15 przejętych kopalniach.

Wśród akcjonariuszy Polskiej Grupy Górniczej są m.in. PGNiG Termika, Węglokoks, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Enea, Energa Kogeneracja i TF Silesia.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE