ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: Enea



SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

1,5 mln zł wsparcia dla szpitali od Enei
17.03.2020r. 08:22 16.03.2020r. 11:22

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Grupa Enea przekaże 1,5 mln zł na wsparcie szpitali, które walczą z koronawirusem. Pomoc dotrze przede wszystkim do placówek z terenu działania Grupy Enea, w pierwszej kolejności będą to szpitalne wskazane przez Ministerstwo Zdrowia - przekształcone w jednostki zakaźne.
"W obliczu zagrożenia, jakim jest koronawirus, musimy działać odpowiedzialnie w trosce o zdrowie naszych klientów, pracowników i wszystkich Polaków" - oświadczył prezes Enei Mirosław Kowalik w komunikacie, zamieszczonym na twitterze.



Koncern energetyczny już w ubiegłym tygodniu wdrożył szereg procedur zwiększających bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz na bieżąco wspiera działania rządu ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa. Grupa Enea sprawnie działa w obliczu zagrożenia epidemicznego i zapewnia bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków.

Przekazane za pośrednictwem Fundacji Enea pieniądze trafią do placówek medycznych głównie z obszaru działania Grupy Enea i będą mogły być przeznaczone m.in. na specjalistyczny sprzęt medyczny, w tym respiratory, a także potrzebne środki higieny i ochrony. Pieniądze będą przekazywane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez szpitale, a cały proces wsparcia będzie koordynowany przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, kierowane przez wicepremiera Jacka Sasina.
- Kierujemy naszą pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Do placówek medycznych, które są na pierwszej linii w walce z wirusem. Podejmujemy aktywne działania w trosce o zdrowie naszych klientów, pracowników i wszystkich, z którymi współpracujemy. W ubiegłym tygodniu przygotowaliśmy Grupę na spodziewane zaostrzenie sytuacji epidemiologicznej w kraju poprzez wprowadzenie odpowiednich regulacji. W trosce o zdrowie klientów i pracowników od 13 marca zamknęliśmy nasze Biura Obsługi Klienta. Tam gdzie było to możliwie, szybko wprowadziliśmy pracę zdalną, a w naszych spółkach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wytwarzania i dystrybucji energii elektrycznej, uruchomiliśmy dodatkowe procedury ochronne - powiedział Mirosław Kowalik, prezes Enei.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w całej Grupie Enea już w ubiegłym tygodniu wprowadzono procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i zachowujące ciągłość pracy Grupy oraz dostaw energii dla naszych klientów. Elektrownie systemowe w Kozienicach i Połańcu, a także spółki z obszaru Enea Operator dostarczające energię do 2,6 mln odbiorców w północno-zachodniej Polsce wprowadziły odpowiednie regulacje w tym zakresie.

Z kolei dla bezpieczeństwa naszych klientów 13 marca tymczasowo zamknięte zostały Biura Obsługi Klienta, a spółka zachęca do korzystania ze zdalnych kanałów kontaktu (infolinii, eBOK, czatu). Sprawy związane z energią elektryczną można załatwiać bez wychodzenia z domu poprzez elektroniczne biuro obsługi ebok.enea.pl. Można w nim sprawdzić i opłacić faktury za prąd, a także zaktualizować swoje dane czy zgłosić sprawy, które trzeba zrealizować. Elektroniczna platforma eBOK jest dostępna 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Osobistą wizytę w Biurze Obsługi Klienta zastąpi również kontakt z konsultantami Enei za pośrednictwem infolinii 611 111 111 oraz czatu na stronie www.enea.pl. Spółka jest dobrze przygotowana do realizacji zwiększonej ilości zadań w zdalnych kanałach obsługi klienta.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Teja 16.03.2020r. 20:59
Dobrze że Enea angażuje się w pomoc w walce z koronawirusem - jest to jednocześnie reklama. Antyreklamą dla Enei... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE