ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Enea - Raport za I półrocze 2020 r.

Kiedy: 3 wrzesień 2020
Miejsce:
Organizator: Enea
Enea - Raport za III kwartał 2020 roku

Kiedy: 26 listopad 2020
Miejsce:
Organizator: EneaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zdarzenia jednorazowe powiększą EBITDA grupy Enea za '19
31.03.2020r. 23:43

Enea uwzględni w wynikach za 2019 r. zdarzenia jednorazowe, z których część będzie miała negatywny, a część pozytywny wpływ na jej wyniki - poinformowała Enea w komunikacie. Łącznie operacje wpłyną na poprawę zysku brutto grupy o 66,2 mln zł, zysku netto o 43,7 mln zł i EBITDA o 129 mln zł.
W obszarze Wytwarzanie Enei wyniki przeprowadzonych testów wskazały na wzrost bilansowej wartości aktywów, która ujęta będzie w drodze odwrócenia odpisów dokonanych w 2016 r. w jednostkowym sprawozdaniu finansowym ENEA Wytwarzanie na 11,6 mln zł. Ponadto w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii CGU Biogaz rozpoznano utratę wartości aktywów na 1,3 mln zł.

W obszarze Ciepło w wyniku przeprowadzonych testów zidentyfikowano konieczność odpisu wartości bilansowej aktywów w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Enea Ciepło na kwotę 20,4 mln zł.

Zarząd Enei podjął teżź decyzję o ujęciu w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym odpisu z tytułu utraty wartości akcji Polskiej Grupy Górniczej w kwocie 52,7 mln zł.
Ujęcie powyższych zdarzeń wpłynie na zmniejszenie zysku przed opodatkowaniem grupy kapitałowej Enea o 62,8 mln zł oraz zysku netto o 60,8 mln zł, nie wpłynie natomiast na skonsolidowany wynik EBITDA.

Jednocześnie na skonsolidowane wyniki 2019 roku wpływ będzie miało również rozwiązanie rezerwy na kwotę 129 mln zł dotyczącej sporu sądowego dotyczącego nabycia udziałów spółki Eco-Power. Wpłynie to odpowiednio na zysk przed opodatkowaniem w kwocie 129 mln zł oraz na zysk netto w wysokości 104,5 mln zł na skonsolidowany wynik EBITDA w kwocie 129 mln zł.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE