ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREGłos Enei
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU


KONTAKT
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bogdanka podała szacunkowe wyniki za pierwszy kwartał
17.04.2020r. 08:30

W pierwszym kwartale 2020 r. LW Bogdanka odnotowała zdecydowany spadek produkcji i sprzedaży węgla - wynika z szacunkowych danych podanych przez spółkę. Szacunki te wskazują, że EBITDA spółki spadła prawie o 40 proc., a zysk operacyjny i wynik netto były około trzykrotnie niższe niż rok wcześniej.
W pierwszym kwartale 2020 r Bogdana wyprodukowała 2,066 mln ton węgla handlowego, wobec 2 352 mln ton rok wcześniej. Natomiast sprzedaż węgla w pierwszym kwartale 2020 r. była na poziomie 1,918 mln ton, podczas gdy w analogicznym okresie rok wcześniej wyniosła 2,365 mln t. Bogdanka szacuje, że przychody ze sprzedaży netto w pierwszym kwartale br. wyniosły 464,1 mln zł , podczas gdy rok wcześniej przychody wyniosły 540,787 mln zł.

Szacunki spółki wskazuj, że w pierwszym kwartale 2020 LW Bogdanka wypracowała wynik EBITDA w wysokości 134,8 mln zł, podczas gdy rok wcześniej był on na poziomie 222,86 mln zł. Wynik operacyjny (EBIT) wyniósł 44,9 mln zł, zysk netto 33,7 mln zł, podczas gdy w pierwszym kwartale ubiegłego roku Bogdanka wypracowała 127,966 mln zysku operacyjnego i 109,969 mln zysku netto.

Ostateczne wyniki Bogdanka przedstawi w skonsolidowanym raporcie kwartalnym Grupy Kapitałowej LW Bogdanka za pierwszy kwartał 2020 r., którego publikację zaplanowano na 22 maja 2020 r.
Bogdanka tłumaczy, że wpływ na niższe wyniki operacyjne spółki w pierwszym kwartale 2020 miało przede wszystkim zmniejszenie popytu na węgiel energetyczny ze strony energetyki zawodowej i ciepłownictwa, wynikające z ciepłej i wietrznej zimy. Według spółki różnica w poziomie wyników ubiegłego kwartału w porównaniu do pierwszego kwartału 2019 roku wynika także z kumulacji w pierwszym kwartale 2019 r. czynników, które w nadzwyczaj korzystny sposób wpłynęły na wyniki tego kwartału.

Jednocześnie Bogdanka zaznacza, że obecna sytuacja epidemiczna nie wpłynęła w sposób istotny na działalność spółki w 1Q 2020. Zarząd wskazuje jednak na brak w chwili obecnej możliwości przewidzenia skutków powyższego zjawiska w skali światowej, krajowej i branżowej, a w konsekwencji brak możliwości określenia jego wpływu na działalność operacyjną i finansową spółki w kolejnych kwartałach.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: energetyk 17.04.2020r. 09:28
Szlaga wróć! Niestety "wizje" nic nie dały trzeba być realistą kosztowym. Są na "plusie" więc i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE